Alonso kiesett, hatalmas balesetek az Indy 500-on

| Cikk eltávolítása
Cimkék:

Vasárnap rendezték az IndyCar sorozat legendás indianapolisi versenyét, az Indy 500-at, amelyen idén négy újonc vett részt, az egyikük pedig a kétszeres Forma-1-es világbajnok Fernando Alonso. Ő volt egyébként a leggyorsabb újonc.

A futam első felében volt egy horrorbaleset, a pole-ból induló Scott Dixon hajtott bele Jay Howard autójába, majd szó szerint kirepült a pályáról, neki a kerítésnek. Kisebbfajta csoda, hogy egyikük sem sérült meg.

Ami Alonsót illeti, nem volt megilletődve, sőt, voltak olyan szakaszai a versenynek, amikor ő vezetett. A Honda-motor azonban itt is megtréfálta, 21 körrel a leintés előtt megadta magát. Nagy taps mellett fejezte be a futamot a spanyol.

REPLAY: @alo_oficial has smoke coming from the 29 car #Indy500 #INDYCAR https://t.co/1I2Xejdij6 pic.twitter.com/mIuA4rMG38

? IndyCar Series (@IndyCar) 2017. május 28.

17 körrel a leintés előtt egy újabb nagy baleset volt, négyen estek ki, de ők is megúszták sérülés nélkül.

A hajrában aztán egy korábbi Forma-1-es pilóta, Takuma Szato és a brazil Hélio Castroneves csatázott az első helyért. Szato nyerte meg végül a 101. Indy 500-at, első japánként diadalmaskodott a versenyen.

Congrats to @TakumaSatoRacer for winning the 101st #Indy500! #INDYCAR pic.twitter.com/udlbR8yxQy

folytatás

Legkedveltebb hírek
35 fok is lehet.
2019-06-25 18:30:00 | Hozzászólások: 0 | HVG
Nem tudta bizonyítani a helyről cikket író két lap, hogy drogozás folyt az Auróra Közösségi Házban, és a bezáratást kérelmező kérvényről sem írtak igazat az elsőfokú ítélet szerint
2019-06-25 18:16:00 | Hozzászólások: 0 | HVG
Kurali Zoltán szeptembertől tölti be a posztot, az átmeneti időszakban Réz András vezeti az Államadósság Kezelő Központ Zrt
2019-06-25 18:14:13 | Hozzászólások: 0 | Népszava
Balázs Attila a második körbe jutott, ahol az ukrán Ilija Marcsenkóval csap majd össze
2019-06-25 17:56:21 | Hozzászólások: 0 | Népszava
A legtöbb migráns gyereket elszállították abból az elhagyatott texasi határőrizeti létesítményből, ahol eddig ? mint azt az AP amerikai hírügynökség felfedte ? elegendő élelem, ivóvíz és megfelelő egészségügyi ellátás nélkül tartottak fogva több mint háromszáz fiatalt
2019-06-25 17:55:20 | Hozzászólások: 0 | Népszava
A Toroczkai László vezette ásotthalmi önkormányzat eladásra kínálja mezőőri Lada Niváját
2019-06-25 17:50:56 | Hozzászólások: 0 | 24.hu
Tipp: Kattints a képre a következő hír megtekintéséhez