Kajak-kenu vb: Európa után a világ legjobb párosa lett Birkás és Balaska

| Cikk eltávolítása
Cimkék:

A Balaska Márk, Birkás Balázs kajakpáros aranyérmet szerzett 200 méteren a racicei kajak-kenu világbajnokság szombati versenynapján.

A legjobb idővel került a férfi kajak kettes kétszáz méter döntőjébe Balaska Márk és Birkás Balázs. Európa-bajnokként a magyar egység számított az egyik legnagyobb esélyesnek, de arra senki sem számított, hogy ennyire tönkreverik a mezőnyt.

A magyar egység simán lerajtolta az egész mezőnyt, faképnél hagyták a többieket és 30.912-es idővel jóval a többiek előtt értek el rajt-cél győzelmet, ezzel a ma

Nagyon jó pályát mentünk, örülök, hogy ez most összejött. Tavaly is szorongattuk a felnőtt mezőnyt, idén sikerült előrébb jönni.

– mondta Birkás az M4 Sportnak, majd riporteri kérdésre Balaska mondta el, mi a páros első felnőtt sikerének kulcsa.

Nekem a Balázs a kulcsom, neki meg én. Rengeteg munka van ebben, ennyi ember előtt versenyezni hihetetlen érzés. Első felnőtt világbajnokságunk, egyszerűen felfoghatatlan.

Az Eb-n bronzérmes Kopasz Bálint sérült hüvelykujjal vállalta a férfi kajak egyes ezer méteres számát, mert mint mondta ki fogja bírni, és ha jól rajtol, akár érmet is szerezhet.

Kibírni valóban sikerült, a jó rajt azonban elmaradt

Nehézséget okozott a baleset, megzúzódott a hüvelykujjam. Többször szédültem egy kicsit, sajnos ma is éreztem néha. Azt gondolom 20 évesen nem rossz az ötödik hely ebben a mezőnyben.

– nyilatkozott az M4 Sportnak a verseny után Kopasz.

A férfi kenukettesek 500-as fináléjában a Korisánszky Dávid, Mike Róbert a hetedik helyet szerezte meg. Az Ivan Stil, Viktor Melantyev orosz kettős már a futam elején ellépett a mezőnytől, és favorithoz méltó módon nyerte meg az aranyat.

A kenusoknál Hajdu Jonatán sem kezdett rosszul, de nem tudta tartani a harmadik-negyedik helyet, végül a hatodik lett.

Kajak-kenu vb, Racice – végeredmények

CSÜTÖRTÖKÖN TÖRTÉNT: KILENC MAGYAR EGYSÉG A-DÖNTŐS, MEDVECZKY ÉS VASBÁNYAI B-DÖNTŐS

PÉNTEKEN TÖRTÉNT: HATAN JUTOTTAK BE A VASÁRNAPI DÖNTŐKBE, KOPASZ MEGSÉRÜLT

Cikkünk folyamatosan frissül…

Az éjszakai nagy esőzések miatt alaposan felfrissült levegő várta reggel a sportolókat és a kilátogató szurkolókat.

Elsőként Medveczky Erika révén voltunk ma érdekeltek, a betegsége miatt az A-döntőről éppen lecsúszó versenyző a női K?1 500 B-döntőjében lassan kezdett, fél távnál az utolsó volt, végül nagy hajrával éppen csak lemaradt a második helyről.

A délelőtt másik magyar B-döntőse, Vasbányai Henrik sem indult erősen, 250 méternél még csak a hetedik helyen haladt, de folyamatosan kapaszkodott fel a riválisokra, fél távnál robbantott és 750-nél már fölényesen vezetett ? végül pedig több mint egy hajóhosszal nyert.

A világbajnokság első aranyérmét Kanada nyerte meg, a női kenupárosok 500 méteresfináléjában az egy oldalon húzó Katie Vincent, Laurence Vincent-Lapointe már a rajtnál ellépett a mezőnytől, és bár a végén kicsit fáradtak, nagy csatában megszerezték az első helyet. Az Európa-bajnok Takács Kincső, Balla Virág páros a harmadik-negyedik helyen haladt a finálé során, végül épp lemaradt a dobogóról.

Meglepetés született női kajak egyesben 500-on, a fehérorosz Volha Hudzenka az egész mezőnyt, közte Lisa Carringtont is megverte.

A férfi kenukettesek 500-as fináléjában a Korisánszky Dávid, Mike Róbert a hetedik helyet szerezte meg. Az Ivan Stil, Viktor Melantyev orosz kettős már a futam elején ellépett a mezőnytől, és favorithoz méltó módon nyerte meg az aranyat.

A férfi kajakosoknál 1000 méteren az ujjsérüléssel versenyző Kopasz Bálint óriási evezve végül az ötödik helyen ért be. Az élen Fernando Pimenta és Josef Dostál volt nagy csatában, aztán egyszer csak megjelent a német Tom Liebscher és parádés hajrával elorozta az aranyat.

A férfi kenuegyes döntőjében Sebastian Brendel nagy csatában a végén lehajrázta a hazai Martin Fuksát.

Óriási zápor érkezett meg a pályához, és ezzel együtt az első magyar arany is! Az Európa-bajnok Balaska Márk, Birkás Balázs kettős parádésan rajtolva, végig vezetve nyerte meg a kajakpárosok sprintszámát!

A kenusoknál Hajdu Jonatán sem kezdett rosszul, de nem tudta tartani a harmadik-negyedik helyet, végül a hatodik lett. Az aranyat a fehérorosz Arcem Kozir szerezte meg.

Legkedveltebb hírek
Kovács Zoltán Twitter-ügye, a 7-es cikkely szerinti eljárás, illetve Kásler vétójoga is előkerült a 150
2019-12-12 14:02:00 | Hozzászólások: 0 | HVG
Ezen a héten arra a döntésre jutottunk Lakos Imrével, Újbuda Polgármesteri Hivatalának eddigi kabinetfőnökével, hogy közös munkánkat befejezzük
2019-12-12 13:34:35 | Hozzászólások: 0 | 24.hu
Távoltartást rendeltek el a rendőrök egy 30 éves balatonlellei férfi ellen, mert tartósan verte a feleségét
2019-12-12 13:30:27 | Hozzászólások: 0 | 24.hu
Tavaly feltűnt nekünk, hogy egy rakás híresség ugyanaz alatt a karácsonyfa alatt fotózkodik ugyanott és össze is szedtünk belőle egy kisebb gyűjtést
2019-12-12 13:27:20 | Hozzászólások: 0 | 24.hu
Az AnTuTu Benchmark teljesítménymérő szoftver készítői közzétették novemberi listájukat a tíz legerősebb felső, illetve középkategóriás androidos mobilról
2019-12-12 13:24:56 | Hozzászólások: 0 | 24.hu
A Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) mindent megtesz annak érdekében, hogy az eredeti terveknek megfelelően Oroszország rendezhesse meg a 2023-as A csoportos jégkorong-világbajnokságot
2019-12-12 13:15:35 | Hozzászólások: 0 | 24.hu
Tipp: Kattints a képre a következő hír megtekintéséhez