Szerencsés gólokkal fordított a Real Madrid a csúcsrangadón

| Cikk eltávolítása
Cimkék:

A Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában valószínűleg legjobban várt párosítása volt a PSG madridi vendégjátéka. Nagy lendülettel estek egymásnak a csapatok, sok izgalmas helyzet alakult ki, de gól csak a 33. percben esett először. Eddigre visszavettek a csapatok a tempóból, főleg a Real Madrid tartogatta a labdát, ám egy gyors kontra végén Neymar sarkazása után Adrien Rabiot szerzett vezetést.

Még a félidő vége előtt egyenlített Zinedine Zidane együttese: Toni Kroos után nyúlt Giovani Lo Celso, a német középpályás pedig nagyon rutinosan feldobta magát. A játékvezető habozás nélkül tizenegyest ítélt, a büntetőt pedig Cristiano Ronaldo a kapu jobb oldalába bombázta.

Fordulás után is főleg a spanyolok nyomtak, Alphonse Areola kapusnak jócskán volt lehetősége bebizonyítani, hogy remek kapus. Neymar a bal szélről tört be sokszor veszélyesen, Dani Alves a jobb szélen egészen magasan feltolva játszott.

A különbséget végül egy remek cserének, Marco Asensio jelentette. A villámgyors támadó a kifárasztott francia védelmet az őrületbe kergette, egy bal oldali elfutás végén középre lőtt labdáját – milyen a kapus sors – Areola pont Ronaldo térdére tenyerelte.

Néhány perccel később megint egy balról érkező labdából volt eredményes a Real, Marcelo furcsán eltalált lövéséből alig látott bármit is a PSG kapusa, így nem tudott védeni. A vége így 3-1 lett, a Paris Saint-Germain rendkívül nehéz helyzetbe került.

Végeredmény – Bajnokok Ligája, Nyolcaddöntő, első mérkőzés

Real Madrid – PSG 3-1 (1-1)
Gólszerző: Ronaldo 44., 83., Marcelo 86. ill. Rabiot 33.

Fotó: AFP / GABRIEL BOUYS

folytatás

Legkedveltebb hírek
Miután Donald Trump elnök bejelentette, hogy kilépteti az USA-t a 2015-ben megkötött iráni nukleáris megállapodásból, a legtöbb kommentár, érthetően, a kérdés biztonságpolitikai aspektusaival foglalkozott
2018-05-21 12:30:18 | Hozzászólások: 0 | 24.hu
Az újonc Vegas Golden Knights jutott elsőként a Stanley Kupa-döntőbe az NHL-ben, ugyanis a Nyugati főcsoport fináléjának ötödik mérkőzésén begyűjtötte negyedik győzelmét a Winnipeg Jets ellen
2018-05-21 12:23:00 | Hozzászólások: 0 | 24.hu
Bár hivatalosan már a brit királyi család tagja, Meghan Merkle számára még évekbe telhet mire teljes jogúan brit állampolgár lesz
2018-05-21 12:16:13 | Hozzászólások: 0 | 24.hu
A Business Insider számolt be róla, hogy (újabb) összeesküvés-elmélet látott napvilágot Melania Trump elnöknével kapcsolatban: a világhálón hódító teória szerint Donald Trump hitvese valójában orosz kém
2018-05-21 12:07:52 | Hozzászólások: 0 | 24.hu
Ilyen vagy olyan okból élete során csaknem minden ember találkozik valamilyen fejfájással, de nagyon sokak számára kínzó, hosszú távon ható, ismétlődő problémáról van szó
2018-05-21 12:00:51 | Hozzászólások: 0 | 24.hu
Vandálok megrongálták a csepeli Tamariska-dombon lévő kálváriát – tájékoztatta a XXI
2018-05-21 11:48:42 | Hozzászólások: 0 | 24.hu
Tipp: Kattints a képre a következő hír megtekintéséhez