Csipes Tamara egyesre készült, de párosban nyert

| Cikk eltávolítása
Cimkék:
Csipes Tamara egyesre készült, de párosban nyert

Csipes Tamara győzelemmel tért vissza szülési szabadsága után: Medveczky Erikával megnyerte a kajak kettesek 500 méteres versenyét Szegeden, a kajakosok és kenusok első válogatóján. A K-2 500 méteres döntőn bejött a papírforma, az előzetesen legesélyesebbnek tartott Medveczky, Csipes duó diadalmaskodott simán, igazi csata csak a dobogós helyekért folyt.

Nem készültünk külön a párosra, mindkettőnk számára az egyes élvezett prioritást, ehhez képest nagyon jó érzésekkel szálltunk ki a hajóból. A felénél már éreztük, hogy meglesz a győzelem

– fogalmazott Csipes, aki tavaly ősszel adott életet kislányának, Olíviának.

Az új olimpiai számban, C-1 200 méteren a győri Balla Virág nyert, aki pénteken 500 méteren is a leggyorsabbnak bizonyult.

A nap első fináléjában, férfi K-1 1000 méteren a nagy esélyes Kopasz Bálint erődemonstrációt tartott,  aki már féltávnál is vezetett, majd fokozatosan növelte előnyét, amely a hajrára több hajóhossznyira nőtt. A kenusok hasonló számában a párosban olimpiai bronzérmes Kiss Tamás ugyancsak elhúzott az ellenfeleitől, majd a hajrát is bírta.

A kajakpárosok 500 méteres fináléjában a négyesből kimaradt Mozgi Milán és Somorácz Tamás szerezte meg az első helyet magabiztos versenyzéssel, míg a C-2 200 méter négyhajós mezőnyében a várakozásoknak megfelelően Hajdu Jonatán és Fekete Ádám nyert.

A vasárnapi zárónapon 10 órakor rendezik az első finálét.

Eredmények – Kajak-kenu válogató, szombat

férfiak:
K-1 1000:
1. Kopasz Bálint (Algyő) 3:38.530 p
2. Ceiner Benjámin (BHSE) 3:39.608
3. Varga Ádám (KSI SE) 3:41.130

K-2 500 m:
1. Mozgi Milán, Somorácz Tamás (Graboplast Győr, ASE) 1:30.245
2. Tóth Dávid, Kulifai Tamás (UTE) 1:32.123
3. Koleszár Mátyás, Németh Viktor Máté (BHSE) 1:32.734

C-1 1000:
1. Kiss Tamás (Csepel) 4:02.927
2. Bodonyi András (NKM Szeged) 4:03.377
3. Kiss Balázs (Dunaferr) 4:06.727

C-2 200 m:
1. Hajdu Jonatán, Fekete Ádám (Dunaferr, UTE) 38.318 mp
2. Hajnal Kristóf, Takács Mihály (Graboplast Győr) 40.562
3. Széles Gábor, Devecseri Ádám (Graboplast Győr) 40.601

nők:
K-2 500 m:
1. Medveczky Erika, Csipes Tamara (BHSE) 1:42.698 p
2. Szabó Gabriella, Bodonyi Dóra (BHSE, Szolnok) 1:44.393
3. Katrinecz Rita, Malcsiner Eszter (UTE) 1:44.815

C-1 200 m:
1. Balla Virág (Graboplast Győr) 47.725 mp
2. Devecseriné Takács Kincső (Graboplast Győr) 48.369
3. Lakatos Zsanett (UTE) 50.152

folytatás

Legkedveltebb hírek
Ajánló - Nézd a Poggyászt szombat délelőtt a TV2-n!
2018-12-17 06:20:00 | Hozzászólások: 0 | Tények TV2
Ajánló - Nézd Az Építkezők legújabb epizódját szombat és vasárnap délelőtt a TV2-n!
2018-12-17 06:05:00 | Hozzászólások: 0 | Tények TV2
Túlnyomóan borult időre számíthatunk, legfeljebb néhol szakadozhat fel átmenetileg a felhőzet
2018-12-17 05:51:00 | Hozzászólások: 0 | HVG
Tizenhárman vannak még benn az épületben.
2018-12-17 05:30:00 | Hozzászólások: 0 | HVG
Tipp: Kattints a képre a következő hír megtekintéséhez