Hihetetlen, de Roger Federer 2-0-ról esett ki Wimbledonban

| Cikk eltávolítása
Cimkék:

A nyolcadik helyen kiemelt dél-afrikai Kevin Anderson meccslabdát hárítva, kétszettes hátrányból fordítva legyőzte az elsőként rangsorolt címvédő svájci Roger Federert a wimbledoni teniszbajnokság férfi versenyének szerdai negyeddöntőjében.

A világranglista második helyén álló Federer a második szett elején elveszítette az adogatójátékát, ez az All England Clubban ezt megelőzően a tavalyi elődöntőben fordult elő vele a cseh Tomas Berdychhel szemben, azóta sorozatban 85 szervajátékát nyerte meg. A rekordot Wimbledonban az amerikai Pete Sampras tartja 118-cal, ő a 2000-es harmadik kör és a 2001-es második kör között nem veszített adogatójátékot.

A 20-szoros Grand Slam-tornagyőztes svájci sztár a harmadik játszma végén ? egy meccslabdát követően ? hullámvölgybe került, ekkor is elveszítette adogatását, és ez Anderson szépítését jelentette. Ezzel véget ért Federer 34 megnyert játszmán át tartott sorozata. Érdekesség, hogy a 2005-ös harmadik kör és a 2006-os döntő között ugyanennyi egymás követő szettben diadalmaskodott.

A negyedik játszmában is tudott brékelni Anderson, így jött az utolsó felvonás, amelyben a Wimbledonban nyolcszoros bajnok Federernek volt egy bréklabdája, de nem élt vele. Aztán elveszítette saját adogatójátékát, dél-afrikai riválisa pedig 12:11 után kiszerválta az összességében 4 óra 17 percig tartó ütközetet. Az ötödik játszma másfél órás volt.

Anderson a fináléba kerülésért az amerikai John Isner és a kanadai Milos Raonic párharcának győztesével mérkőzik pénteken.

Eredmény, Wimbledon, elődöntők:

Anderson (dél-afrikai, 8.)-Federer (svájci, 1.) 2:6, 6:7 (5-7), 7:5, 6:4, 13:11
Djokovic (szerb, 12.)-Nisikori (japán, 24.) 6:3, 3:6, 6:2, 6:2

később:
Nadal (spanyol, 2.)-Del Potro (argentin, 5.)
Isner (amerikai, 9.)-Raonic (kanadai, 13.)

folytatás

Legkedveltebb hírek
Maffiához hasonlította Irán vezetését Mike Pompeo amerikai külügyminiszter Los Angelesben iráni amerikaiak közössége előtt mondott vasárnap esti beszédében
2018-07-23 08:00:41 | Hozzászólások: 0 | 24.hu
Összeütközött két kukásautó hétfő reggel a Pest megyei Tápiószele Ceglédi útján
2018-07-23 08:00:34 | Hozzászólások: 0 | 24.hu
Kellesz, amíg úgy gondolják, ha viszont nem, akkor egyik napról a másikra kilök a rendszer, és bezáródik mögötted az ajtó
2018-07-23 07:55:18 | Hozzászólások: 0 | 24.hu
Egy indiai bíróság kivégzésre ítélt egy 19 éves férfit, miután bűnösnek találták egy héthónapos kislány megerőszakolásában ? jelentette a helyi sajtó
2018-07-23 07:46:37 | Hozzászólások: 0 | 24.hu
Már nem csak apja, de nővére is elképesztően kínosan viselkedik, vagyis valószínűleg nincs olyan nap, hogy Meghan hercegné ne érezné magát elképesztően pocsékul családja miatt, akik rendszeresen nyilatkoznak hülyeségeket a brit bulvársajtónak
2018-07-23 07:31:55 | Hozzászólások: 0 | 24.hu
Bár a Ferencváros a Diósgyőr elleni 4-1-es győzelemmel kezdte az NB I-et, a szurkolók számára ez aligha feledteti el, hogy a csapat a Maccabi Tel-Aviv ellen kiesett az Európa Liga első selejtezőkörében
2018-07-23 07:28:20 | Hozzászólások: 0 | 24.hu
Tipp: Kattints a képre a következő hír megtekintéséhez