Az orvosok sem értik, hogy úszta meg az iszonyatos bukást egy síző

| Cikk eltávolítása
Cimkék:

A női alpesi sízők világkupa-sorozatának vasárnapi, németországi állomásán hatalmas bukás borzolta a kedélyeket. A svéd versenyző, Alexander Köll a szuper-óriásműlesikló versenyen rontott az egyik kanyarban és elképesztő sebességgel felborult, majd nagyot repülve hosszasan zuhant, míg a védőháló meg nem állította.

A 28 éves sportoló még így is szerencsésnek mondhatja magát, ugyanis az orvosok szerint törés és súlyos sérülés nélkül megúszta az esést.

A versenyt egyébként a német Josef Ferstl nyerte,  maga mögé utasítva a francia Johan Clarey-t, valamint az olasz Dominik Parist. Utóbbi a szakági vk-ban feljött a harmadik helyre, Ferstl ugyanott öt helyet javítva a tizedik.

A 30 éves német versenyző – akinek ez volt pályafutása második vk-diadala – kitzbüheli győzelmével édesapja nyomdokaiba lépett: a klasszikus osztrák pályán Sepp Ferstl 1978-ban és 1979-ben lesiklásban nyert vk-t.

Végeredmény – Alpesi világkupa, Kitzbühl

1. Josef Ferstl (német)  1:13.07 perc
2. Johan Clarey francia  1:13.15
3. Dominik Paris (olasz) 1:13.17

A szakági vk állása 5 futam után (még 3 van hátra): 1. Vincent Kriechmayr (osztrák) 236, 2. Matthias Mayer (osztrák) 233, 3. Paris 230

Az összetett vk állása 26 verseny után (még 15 van hátra): 1. Marcel Hirscher (osztrák) 1116 pont, 2. Henrik Kristoffersen (norvég) 671, 3. Alexis Pinturault (francia) 652

Nyitókép: JOE KLAMAR / AFP

folytatás

Legkedveltebb hírek
A fővárosi cég szerint minden jármű forgalomba állt, minden hadra fogható járművezető dolgozik, a felügyeleti szerv ezt kétségbe vonja
2020-11-25 22:18:32 | Hozzászólások: 0 | Népszava
Elérkezett a Farmgyűlés napja,ami olyan fordulatot tartogatott,amire senki sem volt felkészülve
2020-11-25 22:03:55 | Hozzászólások: 0 | Tények TV2
Adásból kimaradt: Nézd meg azokat a vicces pillanatokat, amik nem kerülhettek adásba!
2020-11-25 22:03:25 | Hozzászólások: 0 | Tények TV2
Adásból kimaradt: Kinek a barkácsolás, kinek a mosogatás az erőssége a sárga csapatban
2020-11-25 22:03:18 | Hozzászólások: 0 | Tények TV2
Adásból kimaradt: A sárgák nem búslakodtak sokáig Jóni Máté távozása után, inkább buliztak helyette
2020-11-25 22:03:11 | Hozzászólások: 0 | Tények TV2
Adásból kimaradt: Jóni Máté bízik benne, hogy nem fog nagyon hiányozni csapatának, de muszáj volt a szívére hallgatnia
2020-11-25 22:03:04 | Hozzászólások: 0 | Tények TV2
Tipp: Kattints a képre a következő hír megtekintéséhez