Cseh László minden idők legjobb nem olimpiai bajnok úszója

| Cikk eltávolítása
Cimkék:

A swimswam szakoldal szerint Cseh László minden idők legjobb úszója azok között, akinek nincs olimpiai bajnoki címe.

A honlap kiemeli, hogy a 34 éves magyar klasszis akár a sportág egyik legnagyobbja is lehetett volna akkor, ha minden idők legjobbja, a 23 ötkarikás arannyal rekorder Michael Phelps nem éppen vele egyidőben és ellene versenyez. Cseh hat olimpia érméből öt alkalommal végzett az amerikai mögött ? igaz, egyszer Erik Vendt és Ryan Lochte is megelőzte ?, míg 2016-ban Rióban holtversenyben lett vele második 100 méter pillangón a szingapúri Joseph Schooling mögött.

A jövő évi olimpiát már nem bírja kivárni a világ egyik leggyorsabb úszójaIdén biztosan befejezi.

A tizes listán Cseh mögött a német Paul Biedermann végzett, aki még érmet sem nyert olimpián, pedig 200 és 400 méter gyorson is több mint tíz éve tartja a világcsúcsot, valamint világbajnoki címeket is nyert.

Kiemelt kép: MTI/Kovács Tamás

folytatás

Legkedveltebb hírek
Szervezkednek a vendéglátósok és vendégeik Budapest éjszakai életének érdekében
2020-07-05 17:45:00 | Hozzászólások: 0 | HVG
A Mercedes felemás diadala: a hatszoros világbajnok Lewis Hamilton kilökte a pályáról Alexander Albont (Red Bull), ezért megbüntették
2020-07-05 17:36:37 | Hozzászólások: 0 | Népszava
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 27. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a k&ou
2020-07-05 16:58:05 | Hozzászólások: 0 | Népszava