Szabó Szebasztián második aranyérmét nyerte az úszó-Eb-n

• 24.hu
  • 04 Nov, 2021
  • Címkék: #

Szabó Szebasztián 50 gyorson aranyérmes lett a kazanyi rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

Szabó 20.72 másodperces idővel ? új egyéni csúccsal, amely négy századdal marad el Lobanovszkij Maxim 2019-es országos rekordjától ? győzött, 12 századdal előzte meg az olasz Lorenzo Zazzerit.

A honosított úszónak ez volt Kazanyban a második aranyérme, mivel korábban 100 pillangón is maga mögé utasította a mezőnyt.

Kapcsolódó Szabó Eb-t nyert 100 pillangón, Milák lemaradt a dobogóról A győriek 25 éves úszója meglepetésre mindenkit maga mögé utasított.

Női 200 háton Szabó-Feltóthy Eszter úgy lett negyedik 2:06.00 perces egyéni rekorddal, hogy 150 méternél még a hatodik helyen fordult. Ugyanebben a számban Burián Kata 2:07.09-cel a hetedik lett.

Szintén negyedik lett Jakabos Zsuzsanna, aki 200 pillangón 2:05.67-tel csapott a célba, ami idén rövid pályán a legjobb ideje ezen a távon. A számot az orosz Szvetlana Csimrova nyerte.

4. JAKABOS ZSUZSANNA 2:05.67

The post Szabó Szebasztián második aranyérmét nyerte az úszó-Eb-n first appeared on 24.hu.