Kedvenc számában második lett Milák Kristóf az Eb-n

• 24.hu
  • 05 Nov, 2021
  • Címkék: #

Milák Kristóf ezüstérmes lett 200 méteres pillangóúszásban a kazanyi rövidpályás Európa-bajnokságon. Ez volt a magyar küldöttség harmadik érme, Szabó Szebasztián szerdán 100 méter pillangón, csütörtökön pedig 50 méter gyorson nyert.

A szám nagymedencés olimpiai bajnoka, aki a játékok után edzőt váltott, a legjobb idővel jutott a döntőbe. A mezőny nagyon egyben volt az elején, Alberto Razzetti fordult az első helyen féltávnál, de Milák ott volt szorosan mögötte. Négy tizedmásodperc hátrányban volt az utolsó 50 méteren, ezt aztán nem tudta ledolgozni, sőt, még nőtt is a különbség, így végül másodikként ért célba 1:51.11-es idővel ? közel egy másodperccel maradt el a győztestől.

Nem nagyon beszélhetünk versenyről, mert az első százon begörcsölt a lábam…

A jelenlegi állapotomban, s abban a hangulatban, amelyben most vagyok, ez volt a legtöbb. Ezüstérmet szereztem, nem olyan rossz ez, szerintem nincs miért aggódnom. Meg kell tanulnom rövid pályán úszni, hogy ugyanolyan ösztönösen ússzam a kétszáz pillangót, mint az ötvenes medencében? ? idézi a Nemzeti Sport a 21 éves Milákot.

Koszticsák Szilárd / MTI

Korábban Kós Hubert negyedik lett 200 méter vegyesen. A 18 éves magyar versenyző az elődöntőből egyéni csúccsal (1:54.47), összesítésben az ötödik idővel kvalifikált a fináléba, ahol az idejéből még bőven tudott faragni, így

1:52.87 perces junior Európa-csúccsal csapott célba, mindössze 12 századdal lemaradva az éremről.

Kapcsolódó Koronavírusos lett egy magyar úszó a rövidpályás Eb-n A teljes csapaton gyorsteszteket végeztek, de mind negatív lett. Rövidpályás úszó-Eb