EP-delegáció: Magyarországon a helyzet 2018 óta nem javult, inkább romlott
Magyarországon a helyzet 2018 óta nem javult, inkább romlott, ezt állapította meg az Európai Parlament őszi delegációja a jogállamiság helyzetéről.
A Népszava cikke szerint a szerzők a 2018-as Sargentini-jelentés elfogadása óta eltelt időszak változásait veszik számba, és várhatóan ajánlásokat fogalmaznak meg.
Mint írják, továbbra is is komoly aggodalmak merülnek fel az igazságszolgáltatás függetlenségét és a médiaszabadságot fenyegető veszélyek miatt.
Úgy tűnik, hogy a széles körben elterjedt korrupció párhuzamos állam kialakulásához vezetett, ami független igazságszolgáltatási rendszer hiányában szinte lehetetlenné teszi a fellépést. A Pegasus-ügy rávilágított, hogy aktivistákat, újságírókat és ügyvédeket fokozott állami megfigyelés alá vontak
– fogalmaznak.
A kritikával ugyanakkor a héttagú delegáció két, a szélsőjobb illetve a konzervatív csoporthoz tartozó tagja nem ért egyet.
A Magyarországon folytatott eszmecserékről úgy fogalmaznak, a legtöbb eszmecsere konstruktív volt, a látogatókat nem minden tárgyalópartner fogadta szívesen, és a
hivatalos küldöttséggel szemben megnyilvánuló ellenségesség nem igazán segítette elő a nyílt párbeszédet és az őszinte együttműködést.
A cikkben elékeztetnek, a vizitelő képviselőktől többen is számon kérték, hogy milyen felhatalmazás alapján tárgyalnak Magyarországon, amikor a Sargentini-jelentés által elindított jogállamisági eljárás kikerült az Európai Parlament ellenőrzése alól, és három éve a kormányok képviselőiből álló tanács napirendjén van.
The post EP-delegáció: Magyarországon a helyzet 2018 óta nem javult, inkább romlott first appeared on 24.hu.