• 24.hu
  • 02 Jan, 2022
  • Címkék: #

Kialakult az elődöntő mezőnye a londoni dartsvébén.

A negyedik helyen kiemelt James Wade 5-0-val lépett át Mervyn Kingen, majd a kétszeres világbajnok Gary Anderson 5-2-vel ejtette ki Luke Humphriest.

Az igazi izgalmak az esti programban történtek, kezdésnek a torna meglepetésembere, Callan Rydz izzasztotta meg nagyon a második kiemelt Peter Wrightot.

Rydz 2-0-ra, 3-2-re és 4-3-re is vezetett, de Wright összekapta magát, és a döntő szettben 2-2 után a tie-breakben ő volt a pontosabb, ehhez jól jött a hatalmas rutinja is.

Az extravagáns külsejű skót negyedszer jutott elődöntőbe, és hogy mennyire nagy kő esett le a szívéről, azt jól jelzi, hogy a győzelem pillanatában földhöz vágta a nyilait.

!

WHAT A MATCH, WHAT A WIN!

Peter Wright comes from 3-1 down to defeat Callan Rydz in a tie-break to secure his spot in the semi-finals!

One of the best quarter-finals Ally Pally has ever seen!#WHDarts pic.twitter.com/9d6esXARlV

? PDC Darts (@OfficialPDC) January 1, 2022

Az utolsó negyeddöntőben a világbajnok, első kiemelt Gerwyn Price és a kilencedik helyen rangsorolt Michael Smith csapott össze, és a felek szintén kilenc játszmán keresztül gyűrték egymást.

A meccs csúcspontja a negyedik szettben jött el, amikor Price lejátszotta a tökéletes leget, kilenc nyílból megoldotta.

-!

ALLY PALLY HAS ABSOLUTELY ERUPTED AS GERWYN PRICE PINS A PERFECT LEG!

Sensational scenes as the defending Champion hits the third nine-darter of the 2022 World Championship! pic.twitter.com/6RPGv3ns6u

Ez volt a walesi játékos első kilencnyilasa tévé által közvetített tornán. A negyedik szett mégis Smithé lett, aki 121-es átlagot produkált ebben a játszmában, és 2-2-re egyenlített. 4-3-nál aztán Price állt közelebb a továbbjutáshoz, két meccsnyila is volt, de a dupla 20-at és a dupla 10-et is elhibázta, Smith pedig kiharcolta a döntő szettet.

!

ANOTHER SENSATIONAL QUARTER-FINAL TAKEN TO A DECIDER!

Gerwyn Price misses two match darts as Smith takes us all the way!#WHDarts pic.twitter.com/0skGU0ScTy

A mindent eldöntő játszmában Smith 2-0-ra elhúzott, majd Price szépített, de a negyedik legben Smith egy dupla 12-es kiszállóval lezárta a meccset.

! ?

MICHAEL SMITH DEFEATS GERWYN PRICE IN A DECIDING SET AND THE CHAMP IS OUT!

Another thrilling Ally Pally classic sees Bully Boy secure his spot in the semi-finals!#WHDarts pic.twitter.com/5sLqJW6ZhF

Az elődöntőben Smith Wade-del meccsel, Wright pedig Andersonnal, vagyis hétfőn este biztosan angol-skót döntő lesz majd. Az elődöntőket a Sport 1 20.30-tól élőben közvetíti.

The post Hiábs dobott kilencnyilast, kiesett a dartsvébé címvédője first appeared on 24.hu.