Óriás molylepkét fotóztak Ausztráliában
Kétökölnyi méretű molylepkéről tett közzé képet az ausztrál Nemzetközösségi Tudományos és Ipari Kutatási Szervezet (CSIRO) Facebookon: az Endoxyla cinereus tudományos névre hallgató, tükörfordítással angolról magyarított nevén óriás famoly szárnyfesztávolsága 23 centiméteres is lehet, súlya gyakran a 30 grammot is elérheti.
Az állat lárvái sima kérgű eukaliptuszfákba fúródnak be, ahol akár egy évig is maradnak, mielőtt lepkékké változnának át. A kifejlett példányok képtelenek táplálkozni, csak a szaporodás érdekli őket, és mindössze néhány napot élnek.
A képen látható állatot nem most fogták, a CSIRO csak most osztotta meg a róla készült képet. A példányt Queenslandben találták, egy esőerdő melletti iskolában.
Nagy Nikoletta további cikkei Nem követemSzerzőim 400 millió dollárnyi kriptovalutát loptak el az észak-koreai hackerekNekimennek a tudósok az egyik legnagyobb álhírgyáros podcastnekVonzóbbá teszi az embert az orvosi arcmaszkThe post Óriás molylepkét fotóztak Ausztráliában first appeared on 24.hu.