Mesterséges Holdat építettek Kínában
Különböző kísérletek elvégzésére alkalmas mesterséges Holdat építettek fel Kínában – írja a Space.com. A létesítményben mágnesesség segítségével szimulálhatják majd az alacsony gravitációjú környezeteket.
A telep 2022-ben nyílhat meg hivatalosan. A létesítményben egy 60 centiméter átmérőjű vákuumkamrában fognak erős mágneses mezőket kialakítani, hogy szimulálják az alacsony tömegvonzást. Az ötlet egy korábbi kísérlettől eredeztethető, amelyben mágnesek segítségével lebegtettek egy békát. Andre Geim, a Manchesteri Egyetem fizikusa 2000-ben kapta meg a szatirikus Ignobel-díjat bizarr vizsgálatáért, a lebegés hátterében a diamágneses levitáció nevű jelenség áll.
Yaorusheng / Getty ImagesA kamrában köveket és port is elhelyeznek majd, hogy minél jobban szimulálhassák a holdi környezetet.
Li Ruilin, a Kínai Bányászati és Műszaki Egyetem munkatársa szerint ez az első ilyen kamra a világon, amelyben ráadásul bármeddig fenntarthatják az alacsony gravitációt.
A szakértők célja az, hogy az új technológiákat először a létesítményben próbálják ki, mielőtt a Holdon is bevetnék. Li szerint egyes kísérleteket akár napokig is végezhetnek majd.
The post Mesterséges Holdat építettek Kínában first appeared on 24.hu.