Már a második érettségi botrány tört ki Sümeg körzetében
Komoly érettségi botrányba keveredett tavaly a fideszes sümegi polgármester, Végh László élettársa, Szabó Krisztina. Ahogy annak idején többször is írtunk róla, Szabó a feketepiacon szerzett érettségi bizonyítványt magának, így pedig a Sümegi Kistérségi Járóbeteg Szakellátó Központ igazgatójává válhatott. A Pécsi Járásbíróság elkobozta a hamis okmányt, de Szabó így is igazgató maradhatott, sőt polgármester élettársa a fizetését is megemelte. Végül csak szeptemberben mondott le Szabó a posztról, aztán Covid-tesztállomást nyitott Tapolcán.
Kapcsolódó Fél évvel a hamis érettségis botránya után lemondott a sümegi járóbetegközpont vezetője A város fideszes polgármesterének élettársa eddig zavartalanul kapta az 1,6 milliós fizetést.Lazán kapcsolódik, hogy a Fidesz-KDNP a Sümeget is magában foglaló Veszprém megyei 3. választókörzetben nem a regnáló Fenyvesi Zoltánt, hanem a volt EU-biztos Navracsics Tibort indítja. Fenyvesi ugyan nemrég egy sajtótájékoztatón ezt azzal magyarázta, hogy a felmérések szerint ő nem tudna elég szavazatot szerezni a kormánypártnak, de forrásaink szerint többek közt a sümegi botrányok elégtelen kezelése is ráégett a térség képviselőjére.
Mindenesetre a sümegi ügynek újabb mellékszála bukott ki, a városi ellenzéki portál, a Sümegi Szó írt arról kedden, hogy Szántai Attiláné Kovács Tünde, a badacsonytördemici képviselő-testület független, ám Fidesz-támogatással bejutott tagja is hasonló cipőben jár, mint Szabó. Úgy tudni, ugyanattól a személytől szerezhették be a hamis érettségi bizonyítványt, a lap szerint Szabó ráadásul jó viszonyban van a helyi faluházat is vezető Szántaival.
Szántai Attiláné ügyében a Veszprémi Városi Rendőrkapitányság tavaly június 8-án rendel el nyomozást amiatt, mert a gyanú szerint 2020 júniusában a Nemzeti Művelődési Intézet Veszprém Megyei Igazgatósága által szervezett ?Közművelődési és közönségkapcsolati? képzésre hamis érettségi bizonyítvánnyal jelentkezett.
Viszont a képzéshez szükséges, általa csatolt érettségi bizonyítvány hamis volt. Közpénz is érintett, hisz a képzés 300 ezer forintos árát az Emberi Erőforrások Minisztériuma állta, ahogy a nő munkaidő kedvezményét és útiköltség térítését is. A nyomozás addig jutott, hogy Szántait a rendőrség tavaly decemberben közokirat hamisítás alapos gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatta ki és rabosította. Az ügy már az ügyészségen van.
A lapnak egyik érintett sem nyilatkozott, a Jobbik-közeli Alfahírnek Szántai annyit mondott: ?Nem is akarok nyilatkozni, főleg nem telefonon keresztül?.
The post Már a második érettségi botrány tört ki Sümeg körzetében first appeared on 24.hu.