így néz ki a nyugati országok pénzügyi cselekvési terve Putyin ellen
A szombati nap egyik legfontosabb fejleménye az volt, hogy Európai Bizottság, Franciaország, Németország, Franciaország, Olaszország, Nagy-Britannia, Kanada és az Egyesült Államok közös nyilatkozatot adott ki arról, hogy több orosz bankot is elzárnak a SWIFT nemzetközi fizetési rendszertől, vagyis ezeket a bankokat elvágják a nemzetközi pénzügyi forrásoktól, és korlátozzák a globális működésüket.
A SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) rendszer lehetővé teszi a gyors, határokon átnyúló fizetéseket, ráadásul Oroszország olaj- és gázexportja is a SWIFT-rendszerre támaszkodik, így ez az intézkedés alapjaiban rengetheti meg az orosz gazdaságot, de a csomag más intézkedéseket is tartalmaz.
A londoni miniszterelnöki hivatal szombat éjjeli tájékoztatása szerint egy öt pontból álló cselekvési programról van szó, azzal a kifejezett céllal, hogy ezek az intézkedések még inkább elszigeteljék Oroszországot a nemzetközi pénzügyi rendszertől
pont: rögzíti a kötelezettségvállalást annak elérésére, hogy egyes ? egyelőre meg nem nevezett ? orosz bankok kikerüljenek a SWIFT-ből. Ez a lépés lekapcsolja az érintett orosz bankokat a nemzetközi pénzügyi rendszerről, és így károsítja azt a képességüket, hogy globális szinten tevékenykedhessenek. pont: a kommüniké aláírói korlátozó intézkedések érvénybe léptetésével veszik elejét annak, hogy az orosz jegybank a szankciók hatásainak gyengítésére használhassa fel nemzetközi tartalékait. pont: fellépést helyez kilátásba mindazon személyek és intézmények ellen, akik vagy amelyek lehetővé teszik az ukrajnai háborút és az orosz kormány káros tevékenységét. A tervezett intézkedések egyebek mellett korlátoznák az úgynevezett ?aranyútlevelek? kiadását ? vagyis a kezdeményező országok állampolgárságának megadását ? a Kremlhez kötődő vagyonos oroszoknak, akik ezekkel az útlevelekkel hozzáférhetnének a kommünikét kiadó országok pénzügyi rendszereihez. pont: olyan transzatlanti munkacsoport életre hívásáról intézkedik, amelynek feladata a pénzügyi szankciók hatékony érvényesítése, a szankciókkal sújtott egyének és vállalatok vagyoneszközeinek azonosítása és befagyasztása. pont: a közlemény aláírói mindemellett erősítik együttműködésüket az álinformációk terjesztése és a hibrid hadviselés egyéb módjai ellen.A közleményt jegyző országok a dokumentum szerint biztosítani fogják, hogy ez a háború Vlagyimir Putyin orosz elnök stratégiai léptékű kudarcával végződjék. Denisz Smihal ukrán miniszterelnök a Twitter-oldalán vasárnapra virradóra azt írta a Twitter-oldalán, hogy Ukrajna hálás az Egyesült Államok és szövetségesei által Oroszország ellen elrendelt újabb pénzügyi szankciókért.
Köszönet barátainknak (…), hogy elkötelezettek egyes orosz bankok kizárása mellett a SWIFT-rendszerből,
közölte Smihal. Egyben megköszönte ?az orosz központi bank tartalékjainak megbénítását?.
Grateful for our friends from for:
– commitment to removal of several Russian banks from #SWIFT;
– paralysis the assets of #Russia?s central bank;
– prohibition for Russian oligarchs to use their financial assets on Euroatlantic markets.
— Denys Shmyhal (@Denys_Shmyhal) February 26, 2022
(MTI)
The post így néz ki a nyugati országok pénzügyi cselekvési terve Putyin ellen first appeared on 24.hu.