:
Breaking News

Itt vannak az LG csúcstévéi, rátapadnak a falra és varázspálcával távirányíthatóak

Itt vannak az LG csúcstévéi, rátapadnak a falra és varázspálcával távirányíthatóak

A világ egyik leginnovatívabb tv-gyártója hazánkban is elkezdi árulni azokat a modelljeit, amikkel letarolná a piacot idén. Jönnek az LG OLED és QNED készülékek a magyar boltokba is.

Az LG a piaci részesedést tekintve stabilan a második helyet tartja régóta, és talán ennél is fontosabb, hogy a 2021-ben éves szinten 80 százalékos (!!) bővülést produkáló OLED tv szektorban 62 százalékot tudhat magáénak. Tehát az egyik legjelentősebb területen, a prémium modellek kategóriájában a vállalat szó szerint tarolt tavaly.

Rengeteg modellel bővül a kínálat. Kép LG

Az elért eredményekben kulcsszerepet játszik, hogy, a konszern iszonyatos energiákat mozgósított meg annak érdekében, hogy ne csak kövesse, hanem diktálja a trendeket.

Azaz magyarán, hogy innovatív, menő modelleket pakoljon le az asztalra, elég csak a poszterként a falra tapadó tapétatévére, vagy a dobozából kikunkorodó feltekerhető készülékre gondolni, hogy csak néhány példát említsünk az elmúlt évekből. A konszern idén is több új OLED televíziót mutatott be a világ legnagyobb tech expóján az év elején, a Las Vegas-i CES kiállításon, és e termékek már Magyarországra is befutottak. Az LG hazai képviselete egy budapesti luxuslakást bérelt ki, hogy természetes közegükben mutathassa be e modelleket.

Még okosabb tv

A vállalat egyike azon cégeknek, amelyek nem bíztak a Google-ben (nagyon helyesen egyébként), és az Android TV helyett saját fejlesztésű okostévé rendszerrel látják el termékeiket. Ez a webOS, amelynek legfrissebb verziója került az idei televíziókba. A platform tavaly átesett egy komolyabb ráncfelvarráson, és nem túl meglepő módon most radikális módosításokkal már nem rukkoltak elő, de azért néhány újítás jutott 2022-re is. Ezek egyike, hogy már létre lehet hozni felhasználói profilokat, amelyek képesek eltárolni az egyes beállításokat, illetve attól függően, hogy ki van belépve, a rendszer más-más tartalmakat ajánl.

Az okostévé funkciók sem hiányoznak.

A tévé folyamatosan vizsgálja ugyanis a tartalomfogyasztási szokásokat, megpróbálja megtanulni, hogy ki mit szeret nézni, és ennek alapján javasol konkrét alkalmazásokat, filmeket, sorozatokat vagy sporteseményeket. Szintén újdonság, hogy egyes tévéken már megjelent a telefonoknál már megismert, úgynevezett Always on display mód, ami egyfajta köztes lét a ki- és bekapcsolt állapot között. Ilyenkor egy óra számlap jelenik meg a kijelzőn, úgy, hogy maga a készülék kevesebbet is fogyaszt. Természetesen a webOS-ben a legnagyobb hangsúly továbbra is az alkalmazásokon van, ezekből van szép számmal, közel félezer app közül lehet válogatni, amelyek között ott a Netflix, a YouTube és az HBO Max is. Itt érdemes leszögezni azt is, hogy az LG tévék továbbra is a mozgásérzékelős Magic Remote távirányítóval érkeznek, amivel úgy kell mutogatni a levegőben, mint valami varázspálcával, ez pedig igen kényelmes, és szuperlátványos megoldás.

OLED tévék

Az az eddigi infók birtokában nem okozott semmilyen meglepetést, hogy az LG idén is kiemelt hangsúlyt fektet az OLED televíziókra. 2022-ben nem lesz viszont olyan nagy innovációs robbanás, mint mondjuk a már említett tapétatévé, inkább csak a már korábban bevált megoldásokat csiszolgatták tovább.

Az abszolút csúcsot a 8K felbontású Z2 jelenti, ami 88 és 77 inches változatban lesz elérhető, nyilván igen magas áron.

A hagyományosabb, 4K-s készülékek között a legnagyobb tudású a G2 nevű modell, amely már megkapta az LG Display által kifejlesztett, Brigthness Booster Max technológiával felvértezett legújabb OLED evo panelt. Ennél módosítottak az anyaghasználaton, agresszívabbá tették a hűtést, és ennek köszönhetően minden korábbinál nagyobb fényerő érhető el, ami a HDR anyagok megjelenítése során bír komoly jelentőséggel.

A kép minősége remek.

Ezt a terméket úgy tervezték meg, hogy egy speciális konzol révén hézagmentesen simulhasson a falhoz, de persze használható hagyományos talppal is. Az arany középutat 2022-ben is az LG C2 képviseli, amibe egy picit kisebb fényerejű evo panel került, viszont ennek már van 42 inches változata is. Ez pedig jelenleg a világ legkisebb OLED televíziója, ami a gamerek számára is különösen érdekes lehet, hiszen a játékosok körében az eggyel nagyobb, 48 inches készülék komoly sikert aratott már korábban. Az idei kínálatban megtalálható két olcsóbb termék is, a B2 és az A2, amely utóbbi az abszolút belépő szintet képviseli a jelenlegi OLED mezőnyben, és ezzel nyilván az ára is a legalacsonyabb lesz.

QNED tévék

A cég tavaly vezette be az úgynevezett QNED, azaz kvantumpontos-nanocellás technológiával megtámogatott LED LCD televízióit. A jelek szerint ez a termékvonal hozta az elvárt eredményeket, hiszen idén több ilyen készülékkel bővül a kínálat. A 2022-es modellek állítólag még pontosabb színmegjelenítést, illetve nagyobb színgazdagságot szavatolnak, azaz elméletileg javult a képminőség. Hogy itthon konkrétan mennyibe fognak kerülni az OLED és QNED televíziók, most még nem lehet tudni, de azt igen, hogy az első példányok már hamarosan a boltokba kerülnek.

Hamarosan érkeznek a QNED és OLED televíziók.

The post Itt vannak az LG csúcstévéi, rátapadnak a falra és varázspálcával távirányíthatóak first appeared on Forbes.hu.

Hirdetés

Cimkék

Keresés