:

Nemcsak Jászai, az áremelés is elérte a Digit – mutatjuk a részleteket

Várható volt, hogy a Digi Távközlési Kft. új tulajdonosa, a 4ig emelni fogja a szolgáltató korábbi, nyomott árait. Még így is a piaci átlagár alatt mozognak majd a díjak.

A HWSW által is kiszúrt honlapi tájékoztató szerint a társaság júliustól tényleg így tesz:

átlagosan 12 százalékkal drágább díjcsomagokat vezet be a kínálatába,drágul az összes (új) tévés díjcsomag,az internetelőfizetés,valamint a mobilos tarifák is.

Mi fog változni?

A most bejelentett áremelésekkel együtt is a piaci átlagár alatt fognak mozogni a Digi díjai. Az áremelés főképp a 2019-ben rajtolt mobilszolgáltatás előfizetőit érinti, akik korábban eleve határozatlan idejű szerződést köthettek csak a Digivel, így az új havi díjak július elsejétől automatikusan alkalmazhatóak az esetükben.

Nekik a Digimobil Plusz és Max tarifák havi díja egységesen 1500 forintról 1600 forintra nő,ha pedig eddig 1000 forintot fizettek, mert más Digi szolgáltatásokkal együtt igényelték a mobilt, 300 forinttal kell majd többet fizetniük.

A nyár közepétől változik a Digi Junior társdíjcsomag előfizetési díja is,

a jelenlegi 500-ról 800 forintra (illetve önállóan 1000-ről 1100 forintra),a mobilos díjcsomagok esetében további tarifatételek (pl. perc- és SMS-díj) nem változnak, illetve a díjcsomagokba foglalt szolgáltatásokhoz sem nyúl az operátor.

Július 1-jével új lakossági vezetékes szolgáltatásokat is megjelentet a Digi. Tartalmukat tekintve semmilyen jelentős változást nem fognak hozni, árazásban annál inkább (kivéve a vezetékes telefonszolgáltatást).

A havi költségek annál, aki tévé- és internetszolgáltatást, valamint telefonszolgáltatást is igénybe vesz (a Digi Nekem konstrukcióval), a szolgáltatásoktól függően 400 és 900 forint közötti összeggel emelkednek, ez 7-15 százalékos emelkedésnek felel meg.

Mi újság a Diginél?

A Jászai Gellért milliárdoshoz köthető 4ig 100 százalékos tulajdonába január legelején került a Digi és leányvállalatai. A 4ig az állammal kötött stratégiai megállapodása értelmében azóta az Antenna Hungária Zrt.-be apportálta hazai és nyugat-balkáni telekommunikációs érdekeltségeit, amivel a 4ig lett a többségi tulajdonos a vállalatban.

A stratégiai átalakulás a szervezeti és irányítási struktúrát is átszabta, például a 4ig távközlési portfólióját Király Istvánra bízták. Király korábban a Pannon GSM, a Magyar Telekom, a T-Systems és a Vodafone vállalataiban is felsővezetői pozíciókat töltött be.

Érkezésével szétvált az elnöki és vezérigazgatói pozíció: Jászai maradt az Antenna Hungária igazgatóságának elnöke és a 4ig elnök-vezérigazgatója, míg az operatív vezetője Király lett, július 1-től ő irányítja az Antenna Hungáriát is.

Több ebből Újabb, több száz milliárdos közbeszerzést nyert Jászai vállalata Tényleg megérkezett a nappalidba az egyik leggazdagabb magyar Stratégiai nyugalom: a hadiiparba is belép a 4ig

The post Nemcsak Jászai, az áremelés is elérte a Digit – mutatjuk a részleteket first appeared on Forbes.hu.

The post Nemcsak Jászai, az áremelés is elérte a Digit – mutatjuk a részleteket appeared first on Forbes.hu.

Hirdetés

Cimkék

Keresés