„Aztán belépett hozzánk a Linkin Park gitárosa” – filmet akar az univerzumából a magyar csapat
- Forbes
- 21 May, 2022
- Címkék: #Napi címlap # Pénz # innováció # kriptovaluta # technológia
„Egyszer csak belépett a Discord-szerverre Mike Shinoda, a Linkin Park gitárosa. Gyermekkori hősöm. Ráírtunk, ő meg válaszolt. Aztán megkértük, hogy írjon inkább Twitteren, mert nem hisszük el, hogy tényleg ő az. Ránk írt.”
Taylor Dániel papíron PR-szakember, de még a diplomáját sem vette át. Grafikákkal, designnal foglalkozott már a főiskola alatt is, 2020-ban ismerkedett meg az NFT-kkel, azaz a nem felcserélhető tokenekkel. Akkor még tisztán művészeti lehetőséget látott a digitális adatok egyedi hitelesítését lehetővé tevő technológiában.
Ez még bőven a nagy, 2021 nyári-őszi NFT-hype előtt volt, amikor szinte minden, művészeti szempontból értéktelen képért is horrorpénzeket fizettek a kriptopiacon meggazdagodó felhasználók.
Mi is írtunk akkoriban több magyar projektről, az EtherCardsról (most már Galaxis), a Crypteriorsról és Borsi Flórát is megkérdeztük, hogy megy az NFT-értékesítés.
Dániel még a felhajtás előtt kezdte, saját grafikáit, animációit foglalta NFT-formába és adta el őket az egyik legismertebb felületet, a SuperRare-en. Úgy is meséli az időszakról: akkor még tényleg digitális művészeti projektek voltak a piacon. Akkortájt jött ki a Bored Ape nevű, generatív kollekció, amikor a különböző képek gyakorlatilag ugyanannak a rajznak, figurának a különféle változatai.
Kint lesznek a Time Square-en. Taylor Dániel (b), Gáspár Huba és Molnár Gábor.Dániel bicajozás közben mesélte Gáspár Hubának, volt főiskolás társának az ötletet, hogyan lehetne generatív NFT-ket értékesíteni. Akkor még a vidámabb, a srácok szavaival „aranyosabb” képekkel foglalkoztak, ami Dániel sci-fis, fantasy-s rajzstílusának nem feküdt. El is halt a dolog, majd ismét pár hónap múlva Huba hosszú, ösztönző levelére indult újra, akkor már kiegészülve a szintén a főiskoláról ismert Molnár Gáborral. Három hónap intenzív munka után pedig eladásra készen állt az Omnimorphs első kollekciója.
Egész univerzumot akarnak
Az első sorozat tízezer darabos volt, nagyon hamar elkapkodták az egyenként 0,08 etherbe kerülő darabokat. Ez így 800 ethernyi bevétel, ami a csapat teljes bevételi oldalának nagyjából 90 százaléka. Ehhez hozzátartozik hogy akkoriban még 3000-4000 dollár környékén mozgott egy ether, az Ethereum-rendszer érméje, ma, bő fél évvel később már csak a 2000 dolláris szint környékén van. A másodpiacon viszont 3400 etherért cseréltek gazdát a kártyák az első kollekció kártyái.
Az összegekhez hozzátartozik, hogy akkoriban, tavaly ősszel a piac túlhevített, az NFT-k egyértelműen túlárazottak voltak. „Nagyon sok projekt indult nagyon jó értékesítési számokkal, hogy aztán nagyot essen” – magyarázzák. „Több fejlesztő inkább elindult más projekt után nézni, nekünk viszont terveink voltak.”
„Egy Omnimorphs-univerzumot akarunk létrehozni. Egy nagy sci-fi történetet, amihez a mi kártyáink adják az illusztrációt.”
Ősszel adják ki az Omnimorpsh-figurák gonosz oldalát, a Necromorphs-t, a távlati terv pedig egy kézzel fogható, történetekkel ellátott könyv, gyakorlatilag egy forgatókönyv. „Ezt szeretnénk stúdiókhoz, vagy bármilyen kiadóhoz vinni, hátha sorozat, film készül belőle.”
A csapat köré Twitteren és Discordon szerveződő közösségben hirdették meg, hogy történeteket várnak az Omnimorphs-univerzumba. „Nagyon sok rossz sztorit olvastunk és pár nagyon jót. Egy kanadai felhasználóé voltak a legjobb történetek, ő írja most az Omnimorphs-sztorikat.” A Discord-közösség egyik nagyon aktív, román felhasználója csatlakozott még a csapathoz, aki a közösséget szervezi. Rajtuk kívül még egy, szintén volt főiskolás társ csatlakozott marketinges munkakörbe, ők hatan az Omnimorphs-csapat.
Kint lesznek a Time Square-en
A közösség pedig elég nagyra nőtt: Twitteren bő 25 ezren, Discordon 10 ezer ember követi őket. „Kicsit követelőzőek is lettek” – mondják a srácok vigyorogva. Itt esett meg a fenti sztori is, amikor Mike Shinoda, a Linkin Park gitárosa belépett a szerverre, hogy kártyákat vásároljon. Az ismert zenész saját videójában beszélt a csapatról, itt van róla egy felvétel a Twitchen.
Az Omnimorphs a metaverzumba tart, kilenc parcellájuk van a Sandbox felületén, ebből négyre építkeznek. De a legjobb sztori, hogy a csapat megjelenik New York közepén, a Time Square-en. Egy ottani, digitális felületen NFT-ért lehet másodpercenként venni a reklámidőt. Az Omnimorphs 20 másodpercnyi időt vett, nemsokára feltűnik a nevük, logójuk és elérhetőségük.
Szóval egy kis, magyar csapat a világ leghíresebb közterén fog nemsokára feltűnni.
Borítókép: Omnimorphs, fotó: Nagy Nikolett
The post „Aztán belépett hozzánk a Linkin Park gitárosa” – filmet akar az univerzumából a magyar csapat first appeared on Forbes.hu.
The post „Aztán belépett hozzánk a Linkin Park gitárosa” – filmet akar az univerzumából a magyar csapat appeared first on Forbes.hu.