Jellegtelen luxus: mindent tud a nagyra törő kínai csúcstelefon
- Forbes
- 06 Jul, 2022
- Címkék: #A jó élet
Mit kap az ember, ha leperkál durván félmillió forintot egy Honor okoselefonért? Pont erre voltunk kíváncsiak, amikor kézbe vettük Magic4 Pro nevű masinát, amivel a nagyon komoly célokat kitűző gyártó az elit ligában próbál érvényesülni.
Mi is megírtuk, hogy a közelmúltban a működését teljesen új alapokra helyező Honor márka óriási meglepetésre az okostelefon szegmensben piacvezető lett Kínában az év elejére. A vállalat globális szinten is komoly célokat tűzött ki maga elé, többek között hazánkat is fontos régióként jelölték meg.
Üzlet Szalai Péter 15 perc olvasásAz árnyékból falja fel a telefonos szektort a párhuzamos birodalmakat építő gigakonszern
A jó élet Szalai Péter 5 perc olvasásJellegtelen luxus: mindent tud a nagyra törő kínai csúcstelefon
Üzlet Szalai Péter 8 perc olvasásVáratlanul tört elő egy régi-új versenyző, aki szétcincálhatja az okostelefon szektort
A cég kiemelt szerepet szán a felső kategóriának, azaz a nagy tudású, drágább modelleknek. Ez persze érthető, hiszen az összeszerelési, logisztikai költsége gyakorlatilag ugyanakkora, mint egy belépő szintű terméknek, azonban értelemszerűen jóval nagyobb forgalmat és hasznot lehet ezeken realizálni. Ráadásul a márka szempontjából is fontos, hogy legyenek ilyen jellegű zászlóshajó készülékek, amikkel lehet parádézni, villogni.
A Honor csúcstelefonja már nálunk is elérhető.
A kínai konszern ezt szerepet idén többek között a Honor Magic4 Pro nevű eszköznek szánta, amely a közelmúltban már hivatalosan is elérhetővé vált hazánkban is. Durván félmillió forintot kóstál, ennyi pénzért pedig az ember joggal várhat el bitang teljesítményt, pazar képminőséget, jó kamerát és olyan kis finomságokat, extrákat, amelyek kiemelik a tömegből a terméket.
Elegáns, de unalmas
Pont a kínai vetélytársak, egészen pontosan a Xiaomi és az Oppo bizonyította be mostanság, hogy lehet még újat mutatni az okostelefon dizájnban. Az előbbi cég a hátlapra pakolt egy extra OLED kijelzőt, az utóbbi pedig a kameraszigetnél alkotott egyedit. De említhetnénk az Asust is, amely a gamer mobilját pimpelte fel néhány extra, tekintet magára rántó LED-del.
Viszont a Honor Magic4 Pro meglehetősen unalmas külsővel bír.
A kávái persze iszonyú vékonyak, a képernyőbe ikerkamerát vágtak, a kijelző oldalt lehajlik, a készülékház fémből van, de hát ezekkel a megoldásokkal már mind találkoztunk korábban.
A dizájnt láttuk már korábban. Kép: HonorA hátlapon elhelyezett kör alakú kamerasziget koncepcióját pedig a Nokia lőtte el évekkel ezelőtt, tehát ez is távol áll a forradalmi újdonságtól. Tévedés ne essék, az látszik, hogy egy nagy tudású, jó eséllyel drága darab, de az a plusz hiányzik belőle, amire felkapják az emberek a fejüket a láttán. Nincs határozott egyedi karaktere, és sajnos fejhallgató csatlakozója sem, ezt a portot ugyanis a mai trendekhez igazodva lehagyták róla.
A káva vékony, a megjelenése kellően elegáns és modern.Az IP68 minősítést megkapta, azaz víz- és porálló, de az ütéseket rosszul tolerálja, szóval egy tokot azért érdemes beszerezni hozzá. Egy pillanatra még visszatérnék a fém készülékházhoz, ami tényleg elegáns meg minden, de ettől az egyébként meglehetősen nagy méretű telefon súlya 215 grammra nőtt, amivel egyértelműen a nehezebb készülékek közé tartozik. Az elalvás előtti fél-egy órás telefonozgatás, videózgatás során pedig az ember azért ezt már megérzi, és egy fárasztó nap végén egy idő után már kicsit kellemetlenné vált kézben tartani.
Látványvilág
A készülékbe egy abszolút csúcskategóriás, több, mint egy milliárd szín megjelenítésére képes, HDR támogatású, OLED kijelző került. A színek ennek megfelelően ragyogóak, gyönyörűek, fátyolosságnak nyomát sem lelni, a kontraszt pedig jobb nem is lehetne. A 6,8 inches, azaz meglehetősen nagy panel 2848 x 1312 képpont megjelenítésére képes, ez pedig ilyen méret mellett kellően nagy, de azért nem extrémen kiemelkedő felbontást jelent.
A részletességgel nincs gond, a képi világ borotvaéles, a finom átmenetek hű visszaadása is biztosított.
A maximális fényerő 1000 nit, ami 30 százalékkal kisebb, mint amit a legjobb mai termékek produkálnak, de ennek sincs sok jelentősége igazából, mert a HDR tartalmak visszaadása már így is kellően látványos, és napfényben is használható a termék.
Remek OLED kijelzőt kapott.És, ha már a fénynél tartunk: cég a termékkommunikációban azt emelte ki a készülék nagy erősségeként, hogy az általuk alkalmazott 1920 Hz-es PWM technológia sokkal kevésbé látható módon villogtatja a panelt, mint a riválisok megoldásai. Ez tényleg lehet, hogy egy technológiai bravúr, azonban nekem eddig sem volt ezzel bajom. Az általam használt 4 éves mobilnál, se az időnként befutó tesztmodelleknél nem tűnt fel a zavaró villódzás. A készülékház maximális képfrissítési rátája 120 Hz, azaz másodpercenként ennyi képkocka megjelenítésére képes. Ezzel pedig lenyomja az olcsóbb modelleket, amelyek ennek csak a felét tudják.
Nappal is jól látható a kép.Ez a szolgáltatás az oldalak görgetése, a lapozás során lehet hasznos, mert picit folyamatosabbnak érezzük ezt a folyamatot. Illetve akadnak már játékok, amelyek ki tudják használni ezt a technológiát, ilyen például a Call of Duty: Mobile, ami minimális előnyt jelenthet a vetélytársakhoz képest. A kijelző támogatja az adaptív képfrekvencia (Motion Sync) eljárást, ami azt jelenti, hogy ha az adott tartalom olyan, tehát például egy kép, amit nézegetünk, vagy egy szöveg, amit olvasunk, akkor nem frissítgeti a képkockákat. Ez azért hasznos, mert így lényegesen kevesebb energiát fogyaszt a készülék, azaz jobb lesz az üzemidő.
Mire jó? Hogy lehet használni?
Ez pedig egyértelműen hasznos, bár egyáltalán nem látványos, szolgáltatás. A 4600 mAH-s akkumulátor ugyanis a használat módjától függően 7-11 órányi működésre elegendő energia elraktározását szavatolja. Ez azért messze van az ideálistól, hiszen azt jelenti, hogy naponta egyszer jó eséllyel mindenképpen rá kell dugni a töltőre. De hát ez egy olyan probléma, amivel jelenleg minden egyes okostelefon küzd, szóval ezt nem lehet a Honor szemére vetni.
És az is igaz, hogy a modell támogatja a 100 wattos töltést, és ennek köszönhetően 20 perc alatt képes a nulláról maximum szintre pumpálni energiával a telepet, ami azért remek!
A hűtés még egy olyan dolog, amivel rengeteget szenvednek manapság a telefongyártók, nem véletlen, hogy egyes gamer mobilokhoz adnak külső hűtőt is. Ezt itt sem sikerült hibátlanul megoldani, ugyanis ha teljes gázon pörög a hardver, például mert valami durva grafikájú játék fut a telefonon, akkor bizony markánsan érezhető az átmelegedés. Annyira sosem lesz forró, hogy kényelmetlenné váljon, de ilyenkor picit csökken a teljesítmény is.
A mérések alapján is rendben van a teljesítmény.Ez utóbbi problémát egyáltalán nem okoz, hiszen a készülékbe irgalmatlanul erős vasat építettek. Megkapta a Snapdragon 8 Gen 1 (4 nm) processzort az Adreno 730 csúcs integrált grafikus vezérlővel, és pakoltak mellé 8 GB RAM-ot. Ezzel pedig mindenre gond nélkül alkalmas, amire manapság telefont szoktak használni. Legyen szó weboldalak nézegetéséről, képalkotásról, játékokról, multimédiás tartalmak fogyasztásáról, a termék villámgyors. A teljesítmény mérésére szolgáló szintetikus benchmark tesztprogramon 892 032 pontot gurított nálam, amivel jelenleg a világ 11. legerősebb telefonjának számít.
Kamerák
Képalkotás terén hozza azt a szintet, amit ma egy ilyen árazású telefontól joggal várhat el az ember. Az 50 megapixeles főkamerájával lehet nappal és éjjel is egészen remek képeket lőni. Nem hiányzik az ultraszéles látószögű egység sem, ami viszont már a kevés fényt nem tolerálja túl jól, hiszen sötétben olykor zajos, fakó vagy elmosódott lesz a végeredmény, azonban megfelelő fényviszonyok mellett kiváló fotók készíthetőek vele.
+ 6 kép a galériában + 6 kép a galériábanGyakorlatilag ugyanezt mondhatjuk el a 3,5x optikai zoommal felvértezett telefotó kameráról is. A videós képességei átlagosak, hiszen 8K mód nincs, a 4K esetében pedig adott a másodpercenkénti 60 képkockás rögzítési sebesség, ami a gyorsabb mozgásokhoz is elég. A stabilizátort, valamint a lassított felvétel opciót sem spórolták ki, és ezeknek köszönhetően látványos mozgóképek hozhatóak össze a segítségével.
Vélemény
A Magic4 Pro telefonnal a Honor bebizonyította, hogy le tud tenni az asztalra egy olyan készüléket, amely megfelel a magas szintű elvárásoknak, és technológiai téren abszolút az első vonalat képviseli. Ez nem kis dolog, hiszen több olyan nagy név akad, elég csak az LG-re, a Nokiára vagy a Motorolára gondolni, akiknek a közelmúltban ebbe bizony beletört a bicskája.
De ettől függetlenül mégsem mondanám egy tökéletes prémium kategóriás mobilnak ezt a terméket.
Egyszerűen nincs meg benne az az extra, az a kis plusz finomság, ami kiemelné a mostanra gigantikussá nőtt választékból. Ha csak a tudását nézzük, akkor a 470 000 forintos ár reális, de ettől függetlenül mégis van bennem egy kis hiányérzet.
The post Jellegtelen luxus: mindent tud a nagyra törő kínai csúcstelefon appeared first on Forbes.hu.