:

Szilágyi Liliána: Szeretném, ha tudnád, miután eljöttél egy bántalmazó kapcsolatból, a neheze még hátra van

Szilágyi Liliána: Szeretném, ha tudnád, miután eljöttél egy bántalmazó kapcsolatból, a neheze még hátra van

Nyolcévesen az apja elé állt azzal, hogy balettozni szeretne, másnap a táncterem helyett azonban az uszodába vitték. A megfelelési kényszer az apja, majd az edzői felé háttérbe szorította a saját álmait. Önmaga megtalálása helyett megtört személyiséggel lépett ki az úszóközösségből. A bántalmazó kapcsolatból való kitöréséről és útkereséséről vall Szilágyi Liliána Európa-bajnoki ezüstérmes úszó a Mesterakadémia Műhely új epizódjában.

Szilágyi Liliána úszó tavaly decemberben vallott D. Tóth Kriszta műsorában arról, hogy az apja évekig bántalmazta, márciusban Forbes Women’s Summit színpadán pedig a saját története kapcsán egy önazonossági forradalom indításáról beszélt. A Mesterakadémia Műhely új részében a saját szabadulásának történetét meséli el, iránymutatást adva másoknak az önazonos élet elkezdéséhez.

Egy bántalmazónak sosem fogsz tudni megfelelni

Mivel egy normális ember általában megkérdőjelezi önmagát, ezért elkezded magadat ostorozni: vajon hol rontottam el? Hol hibáztam? Hol nem tudok megfelelni?”

Lilunak hosszú évekre volt szüksége ahhoz, hogy az apja felé érzett megfelelési kényszerét el tudja engedni. Csak sokadik próbálkozásra sikerült elköltöznie édesanyjával otthonról, miután felismerve a szituációt, elkezdte tudatosan megvédeni magát a bántalmazóval szemben.

Eljutottam arra a pontra, hogy egyszerűen nem volt tovább mit adnom. Teljesen kiüresedtem, teljesen érdektelenné váltam.

A kiüresedés érzése és a kíváncsiság indította el a kapcsolatból kivezető úton, meg akarta tapasztalni, milyen a megfelelési kényszer és fájdalom nélküli élet. Egy apjával folytatott, tettlegességig fajuló vitát említ, ekkor határozta el, hogy végleg elköltözik otthonról.

Szilágyi Liliána a Forbes Women’s Summit színpadán Fotó: Fekete Csaba

Nem a kilépés a legnehezebb, hanem ami utána következik

Szeretném, ha tudnád: miután eljöttél egy bántalmazó kapcsolatból, a neheze még hátra van.

Lilunak még hat év után is rengeteg energiájába kerül odafigyelni arra, hogy még véletlenül se bántson meg szavaival mást, hisz az otthon látott példák alapján gyerekkorától azt tartotta normálisnak, ha az emberek fájdalmat okoznak egymásnak.

Ha valaki elég erős ahhoz, hogy megszakítsa a bántalmazó láncot, akkor tegye meg!

Önismeret segítségével tudta felismerni a saját képességeit és megismerni a valós személyiségét, nem pedig azt az önképet, amit a bántalmazója láttatott vele.

Nem kell elfejteni, ha ér téged valamilyen trauma vagy bántalmazás. De annak érdekében, hogy egy tiszta és jó életet élj (…), meg kell szabadulnod a dühödtől!”

Keresd a referenciapontokat és gyógyulj kapcsolódással!

Amikor rájött arra, hogy a szülői szeretetet semmivel sem fogja tudni pótolni, megkönnyebbült. Ez a felismerése rámutatott arra, hogy a saját döntéseivel és felelősségvállalásával lesz képes önmagával békében élni. Amikor viszonyítási pontra volt szüksége, a nagyszüleitől kapott szeretetre és elfogadásra gondolt, valamint a könyvek és az olvasás segítették át a nehezebb időszakokon. A könyvekben megismert karakterek és helyzetek rádöbbentették arra, hogy mennyire egészségtelen az apjával való kapcsolata.

Ha traumatizálódsz, az közösségben történik, így a gyógyulás útja is közösség által tud létrejönni.”

A Mesterakadémia új részeiben többek között Mautner Zsófi gasztroblogger a karrierváltásról, Gerendai Károly üzletember a nehezen meghozott döntésekről osztják meg gondolataikat.

DISCLAIMER: Ez a cikk saját ügyben született, a MesterAkadémia.hu és a Forbes tulajdonosai azonosak.

The post Szilágyi Liliána: Szeretném, ha tudnád, miután eljöttél egy bántalmazó kapcsolatból, a neheze még hátra van appeared first on Forbes.hu.

Hirdetés

Cimkék

Keresés