:

Luxusóra kétmillióért – vidám színekkel indul a vadonatúj Breitling

Luxusóra kétmillióért – vidám színekkel indul a vadonatúj Breitling

Az 1957-ben indult Superocean-szériát számtalan újraértelmezésben elkészítette már a Breitling. A svájci gyártó első valódi búvárórája a kétezres években lett igazán sikeres. A Breitling modernkori arculata mellőzött minden finomságot: masszív, polírozott felületek csillogásától roskadozó tokok és hamisítatlan repülős hangulat jellemzi.

2000-es évek beli Superocean

A kilencvenes évek végén-kétezres évek elején futó Chronomat és a hozzá tokformában nagyon hasonlító Superocean széria megalapozták a Breitling 21. századi arculatát, még ha azóta egy ügyvezetőváltás hatására alaposan fel is borult a megszokott kép. 2007-ben, az eredeti, első, 1957-es Superocean emlékére elkészítették a Superocean Heritage-szériát, ami azóta is a Breitling legsikeresebb modellje. 42 és 46, majd később 44 milliméteres méretben gyártották kék, fekete, később fehér számlappal, egyszerű dátumos, hárommutatós verzióban, valamint stopperrel is. 

A Superocean Heritage széria

Nem kell sokáig és túl közelről nézzük, hogy feltűnjön, nem sok köze van az ’57-es kiadáshoz. Közben az alap Superocean család is egyre színesebb, játékosabb lett. Sárga, kék számlap, kaucsuk betétes lünetta és a többi. Majd megérkezett az új CEO, Georges Kern, aki alapjaiban gondolta újra a Breitling jövőjét: filigránabb, kifinomultabb új verziókat szeretett volna szinte minden kollekcióból, mégis megőrizve a márka egyedi masszívságát. Előtérbe került a Premier széria, jött az új, 42 milliméteres Chronomat, a 46 milliméteres Super-Avi, majd a 46-os Super-Chronomat, a Super előtag lett az új „XXL”. Rendkívül üde színfolt volt az 1957-es Superocean méltó újrakiadása, az eredetivel szinte megegyező számlappal és tokkialakítással, 42 milliméteres átmérővel. 

Superocean Heritage ’57 Capsule Collection limitált darabja. Pillanatok alatt elfogyott.

Most pedig itt az új Superocean.

Új tok, új dizájn, új szíj, új számlapok, 36, 42, 44 és 46 milliméteres méret. Most, hogy egyszerre kijött minden méret, elkerülhették a későbbi Super-Superocean elnevezést. 

Természetesen ez is egy régi modell újraértelmezése, az 1965-ös ref.2005-re, az úgynevezett „Slow Motion”-re hajaz. A Slow Motion egy kronográf volt, viszont a központi – általában – másodpercmutató itt nem a másodpercet, hanem a percet mérte, tehát percenként lépett egyet, innen az elnevezés is. 

Az 1965-ös Slow Motion

A jellegzetes, számlap körüli fehér percskálát és a központi mutató végén távolról is felismerhető négyzetet is innen kapta az új modell. Ha nem is 100%-os az újraértelmezés, egyértelműen közel áll az eredeti szériához.

A számlap körüli belső gyűrű nem forgatható, csak az üveget körbeölelő búvárlünetta mobilis. Kétféle kék, fehér, narancssárga és fekete számlapokkal indul a modellcsalád. 

Már egy ideje izgatottan várja a szakma, hogy a Superocean Heritage II után mikor kapja meg végre a Superocean is a Tudortól liszenszelt, ún. B20-as szerkezetet, de egyelőre várhatunk tovább. Ismét a B17 került bele, ami valójában egy ETA 2824-2 COSC kronométer minősítésű változata. 

Érdekesség, hogy az újraárazott, új széria 1,7-1,85 millió forint között érhető el acél, és 2,1-2,5 millió között az arany-acél tokozásban, míg az említett „in-house” szerkezetes Superocean Heritage II 1,9 millióról indul. 

The post Luxusóra kétmillióért – vidám színekkel indul a vadonatúj Breitling appeared first on Forbes.hu.

Hirdetés

Cimkék

Keresés