:

Eldőlt: hiába ígérték, mégsem kap segítséget a lakosság egy jelentős része

Ugyan nyáron megígérték, de most, a fűtési szezon közeledtével mégsem kapnak extra villanykvótát azok, akik nem használnak gázt a fűtéshez és a meleg vízhez.

Az RTL tegnap esti híradójából kiderült: hiába ígérték meg a nyáron, mégsem nem kapnak kedvezményes villanykvótát azok a háztartások, amelyek nem használnak gázt, hanem a fűtést és a meleg vizet is villannyal oldják meg. Szóval hiába használ valaki kizárólag villanyt, ugyanúgy 210 kilowattóra lesz a havi kvótája, mint azoknak, akik gázzal fűtenek.

„Pillanatnyilag ennyire vagyunk képesek” – mondta Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter, majd hozzátette: „ahhoz képest, hogy nem Magyarország Európa leggazdagabb állama, kiemelkedően mi adjunk a legnagyobb rezsitámogatást.”

Több ebből Nem a politika fog megmenteni minket – 7 erős állítás a kibontakozó válságról Meglökte az inflációt a rezsicsökkentés csökkentése, mutatjuk, mennyivel drágult az energia Az infláció a lustákat bünteti, nem is kicsit

És pont ez az időszak az is, amikor a kormány ellehetetleníti az új háztartási naperőművi kapacitások kiépítését azzal, hogy felfüggeszti a betáplálást az újonnan csatlakozóknál.

Az RTL ugyanakkor megszólaltatott Nyugat-Európában élő, magyar családokat, akik komoly állami támogatásról számoltak be. Egy Bajorországban, Vilshofenben élő, négyfős család azt mondta a televíziónak: a múlt hónapban fejenként 300 eurónyi, tehát összesen 1200 eurónyi, mai banki középárfolyamon számolva közel 500 ezer forintos rezsitámogatás kaptak a német államtól. Egy Angliában élő fiatalember azt mondta a Híradónak: októbertől havonta 66 fontot, közel 32 ezer forint támogatás ad az állam minden egyes háztartásnak az országban.

Itthon van más probléma is

És ez még csak a rezsi. Magyarország az élbolyban van az uniós inflációs rangsorban, 20,1 százalékkal a negyedik legmagasabb a hazai mutató. És míg az unió legtöbb országában egyértelműen az energiaárak szabadultak el legjobban, itthon az élelmiszerekkel van a legnagyobb baj:

a sajt: 68 százalékkala kenyér: 76,2 százalékkala tejtermékek, vaj, vajkrém: 66,3 százalékkala margarin: 61,2 százalékkala száraztészta: 60,2 százalékkala tojás: 53,7 százalékkal

drágult egy év alatt. Mi is írtunk róla: nemsokára 150 forint lesz egy tojás, és nem igazán lehet arra számítani, hogy ezek az árak jelentősen csökkennének. És a friss nemzeti konzultáció kitöltése előtt érdemes tisztában lenni azzal: mindezt nem a szankciók okozzák.

The post Eldőlt: hiába ígérték, mégsem kap segítséget a lakosság egy jelentős része appeared first on Forbes.hu.