:

Megéri megvenni a Magyarországon elérhető legjobb Xiaomi telefont?

Megéri megvenni a Magyarországon elérhető legjobb Xiaomi telefont?

Letaglózó teljesítmény, kiváló kamerás képességek, remek kijelző, és mindez pazar külsőbe csomagolva, lehetőleg minél jobb áron. Ezt várjuk ma egy felső kategóriás telefontól, de nem kapjuk meg sajnos minden esetben. Azt vizsgáltuk meg, hogy a Xiaomi nálunk is elérhető legnagyobb tudású készüléke mennyire felel meg az elvárásoknak, mennyi esélye van a riválisok ellen, beválhat-e és ha igen, akkor kinél.

Kíméletlen és elkeseredett harc folyik a felső kategóriás mobilok frontján 2022 végén, ez nem is lehet kérdés.

Ám amíg korábban csak néhány cég volt jelen ezen a színtéren, addig most már rengetegen próbálkoznak kihasítani kisebb-nagyobb falatokat a jól jövedelmező szektorból.

Közéjük tartozik a Xiaomi, amely mélyről, az olcsó, kis tudású modellek birodalmából indulva mostanra már a prémium szegmensben is komoly pozíciókat épített ki magának.

A jó élet Szalai Péter 6 perc olvasás
Megérkezett Magyarországra a telefon, amivel a Xiaomi leuralná a világot
Üzlet Szalai Péter 13 perc olvasás
A semmiből a csúcsra: így lett a Xiaomi a telefonos piac bajnoka tíz év alatt
A jó élet Szalai Péter 8 perc olvasás
Végre egy dizájnbomba telefon!

Azaz időről-időre innovatív vagy legalábbis annak tűnő termékekkel rukkolnak elő, amelyek közül jó néhány Magyarországon is elérhetővé válik hivatalosan is. Ezek egyike a Xiaomi 12T Pro nevű modell, amely jelenleg konkrétan a márka legjobb, nálunk is megvásárolható készüléke.

Nem látszik rajta

Viszont ez nem igazán látszik rajta.: A külseje alapján lehetne egy szimpla alsó-közép kategóriás eszköz is. Pedig a gyártónak vannak már bitang dizájnnal bíró telefonjai, azonban ezt itt most nem tartották fontosnak valamiért.

A dizájn kicsit unalmas

Ez csak azért furcsa, mert hát sokan vannak, akik úgy vannak vele, hogy ha már kiadnak egy távolról is jól látható összeget egy készülékért, akkor azt akarják, hogy ezt lássák mások is.

Azt nem mondanánk, hogy csúnya, vagy igénytelen a megjelenése, csak éppen picit jellegtelen. És azt is muszáj megemlíteni, hogy egy szép nagy lapátméretű, ráadásul a kamerák markánsan kilógnak a hátlapból, így távolról sem tartozik a világ legkomfortosabban hordozható telefonjai közé.

Rengeteg hasonló telefont láttunk már. Kép: Xiaomi

Bitang erő

A teljesítményt viszont semmilyen kritika nem érheti, hiszen a hardvere, azaz a 12 GB RAM, a világ egyik legjobbjának számító Snapdragon 8+ Gen 1. processzor az Adreno 730 videó vezérlővel igen komoly erő leadására képes. Ezt egyrészt a független, szintetikus tesztprogramokkal végzett mérések is megerősítették, másrészt tapasztaltam is a hétköznapi használat során.

A mérések alapján ez jelenleg a világ egyik legerősebb telefonja

Azaz az alkalmazások hasítanak, még a legszebb, 3D effektekkel kitömött, magas FPS értékű játékok sem döccennek meg, gond nélkül elfutnak a nagy felbontású multimédiás állományok, a webolalakat villámsebesen betölti, és természetesen a chatelés, telefonálás, videókonferenciázás is problémamentes.

Android alapú, házon belül fejlesztett MIUI 13 rendszerre épül, amely kiválóan optimalizált, kihozza a vasból a legtöbbet, ráadásul könnyen kezelhető, felhasználóbarát és nem produkál összeomlásokat, fagyásokat.

A hangszórója elég vacak: erőtlen, lagymatag, dobozhangzást produkál, és a hangerő is kevés, de hát gyakorlatilag az összes mai telefonról elmondható sajna. Az energiagazdálkodás terén viszont kilóg a nagy tömegből. Egyrészt a kapacitással, hiszen az 5000 mAh az átlagosnál nagyobb üzemidőt szavatol, ami így elérheti akár a 14 órát is. Másrészt pedig a töltés is szuper, ugyanis a Fast Charging 120W technológia révén 19 perc alatt (!!) telipumpálható energiával a telefon.

Korrekt látvány

A kijelzője több, mint korrekt, hiszen végtelen kontrasztot és remek részletességet produkáló, 6,67 inches 1220 x 2712 pixeles OLED kijelzőt kapott. A 120 Hz-es képfrissítési rátának köszönhetően a lapozás, scrollozás finom, és ezt a képességét már néhány játékban is kamatoztatni lehet, amelyeknél megoldott a másodpercenként 120 képkockás mód. A színek a várakozásoknak megfelelően gyönyörűek, természetesek, a színhőmérséklet megváltoztatható.

Az OLED kijelző képe remek!

Bekapcsolható a kék fény védelem is, amely minimálisra csökkenti az agyat elalvás előtt zavaró kék komponens mértékét. A maximális fényereje 900 nit, amivel alaposan a lemarad a jelenlegi csúcstartók mögött, ám ez csak annyiban érinti az átlagembert, hogy nagyon kis mértékben, de kevésbé lesz látványos a nagy dinamikatartományú tartalmak visszaadása. Szóval sok jelentősége nincs a dolognak, pláne, hogy a képernyő még a legnagyobb napsütés közepette is látható marad, a lényeg pedig ez igazából.

Kamerák

A kínai konszern a magasabb kategóriás modelljeinél mindig nagy hangsúlyt fektetett a kamerákra, és ez a Xiaomi 12T Pro esetében sincsen másként. Az már más kérdés, hogy a törekvéseik egy része totálisan felesleges.

A termék kapott ugyanis egy 200 megapixeles, azaz brutálisan nagy felbontású főkamerát, de ilyen felbontásnak egyszerűen semmi értelme nincsen egy okostelefonban.

Senki se fog egy ilyen modellt arra használni, hogy magazinok, professzionális nyomtatott kiadványok számára készítsen vele képeket, ahol létfontosságú ez a részletesség. Ráadásul a 200 megapixel módban csak 4:3 képarányú fotók lőhetőek, ami a mai világban finoman szólva is ritkán használt opció.

200 megapixeles kamerát kapott

Ez a 200 megapixel marketingszempontokból hasznos, de a legtöbb felhasználó életére nem lesz hatással. Az viszont igen, hogy a telefonnal remek képek készíthetőek nappal és éjjel is. Az ultraszéles látószögű kamera is használható sötétben, ami egyáltalán nem mondható (még?) általánosnak a telefonos mezőnyben. (A galériában látható, hogy milyen képek készíthetőek a telefonnal,)

+ 8 kép a galériában + 8 kép a galériában

A színek szépek, a vonalak élesek, a kontraszt megfelelő, és bár a zoom kamera fájóan hiányzik, de azért ezzel a telóval királyok lehetünk a Facebookon és az Instán is. Sőt, akár a YouTube-on is, mert a videók képességei is egészen jók. A 8K felbontás jól hangzik, de mondjuk sok értelme nincsen, pláne 24 képkocka/másodperc rögzítési sebesség mellett. Ez megint olyan dolog, ami jól mutat a termékleírásban, jól kommunikálható, ám nem igazán van gyakorlati haszna. A képstabilizátor viszont jól jöhet, és az is remek, hogy mód van szuperlassított anyagok összehozására.

Ajánlott?

A Xiaomi 12T Pro a tudását tekintve egy toptelefon, ami az árán is azonnal észre vehető, hiszen 340 000 forintot kérnek el érte, ez pedig már egyértelműen a csúcsmobilok ligája. Azonban kár, hogy mindez a külsején nem nagyon látszik, hiszen a dizájnján és kézbe fogva sincs meg az emberben a prémium érzet.

Hiányoznak a finomságok, az egyedülálló megoldások, azok az apróságok, amelyek megkülönböztetnék valahogy a rengeteg mai mobiltól, vagy legalább jeleznék, hogy nem egy átlagos készülékről van szó.

Mert az tény, hogy például a teljesítménye extrémen kiemelkedő, és a képernyője sem hétköznapi. A képalkotási tulajdonságai is rendben vannak, és az akkura sem lehet panasz, a gyorstöltés pedig egyenesen bombasztikus.

A 200 megapixeles kamerát és a 8K videókat én elengedtem volna, akkor pedig olcsóbban is lehetett volna adni. Mert a Xiaomi 12T Pro tényleg egy jó kis mobil, de egyszerűen nem látom magam előtt a tömegeket, akik ennyit kiadnának egy ilyen kissé jellegtelen telefonért.

The post Megéri megvenni a Magyarországon elérhető legjobb Xiaomi telefont? appeared first on Forbes.hu.

Hirdetés

Cimkék

Keresés