:

Ilyen cég nincs nagyon Magyarországon – a TheVR átalakulása

Ilyen cég nincs nagyon Magyarországon – a TheVR átalakulása

Csend helyett dara, kettő helyett négyen, youtuberek helyett médiacég. A TheVR a novemberi Forbes Tech melléklet címlapján – ízelítő a hatoldalas cikkből.

A TheVR a Forbes Tech Summiton

Janival és Pistivel nyitjuk az első Forbes Tech Summit eseményt, találkozzunk november 11-én a CEU épületében!

További vendégeink | ProgramJegyek

Egész nap játszotok, és ezért még pénzt is kaptok? – ha mered, szegezd csak nekik a kérdést. A TheVR mindmáig Debrecenből épülget, ami ma már nemcsak videójátékokat, de kisebbfajta médiabirodalmat takar. Több százezren követik őket, ők pedig éjt nappallá téve tökéletesítik a céget, amihez hasonló nincs nagyon az országban.

Már öt éve is ismerte őket az egész magyar internet. De az igazi munka csak akkor kezdődött. Ez már nem játék – ajánló a novemberi Forbes Tech melléklet belső címlapjáról.

Minden ezután jön

Fábián István – Pisti – beáll a zuhany alá. Habár időpocsékolásnak tartja. Na, nem úgy. Airpodsot dug a fülébe, fürdés közben készül a napi témákkal.

Biciklire pattan, hiszen ezt is muszáj. Az Airpods Debrecen utcáin is ugyanúgy szól. Azt mondja, ha csend van, nem csinál semmit, az pedig nem jó. Ezért kerüli a csendet.

Napi címlap Vaszkó Iván 20 perc olvasás
Ez egy fenevad, egy száguldó ingyenpénzvonat. Jó, hogy kimaradunk belőle – nagy TheVR-interjú
A jó élet Vaszkó Iván 3 perc olvasás
Mit akar Szirmai Gergő?
Üzlet Forbes 3 perc olvasás
A tévének hamarosan vége – A TheVR a Forbes Country Touron

Pisti beér a stúdióba. A körasztalnál már ott várja Komzsik János – Jani –, kicsit kómásan, a kamera előtt fog ébredezni.

Fél kilenckor kezdődik napi műsoruk, a Happy Hour, sok ezren követik élőben online, a nagyobb platformokon is ott van a legnépszerűbb podcastok között. Kötetlen napindító néhány fókusztémával, két harmincas gémer világmeglátásaival, rajongók garmadájának végeláthatatlan kommentfolyamával.

Egyórás a műsor. Ahogy vége a streamnek, ott kezdődik a nap. „Minden ezután jön” – mondja Pisti.

2020-ban, a covid közepén született gyermeke. A szigorúbb kórházszabályok miatt nem volt egyszerű menet, de akkor is azt mondja, „szürreális, elképesztő élmény, sosem felejted el”. Éjszaka jött a kislány, pár óra múlva Pisti már a reggeli műsorban ült, hogy felfedje, amit eddig eltitkolt: apa lett. És utána két hét apaszabadság.

A teljes cikk a novemberi Forbes Tech mellékletében. Kattints és olvasd a friss magazint azonnal!

Kettőt hátralépni

Hétvége egyenlő család, Janinak és Pistinek is. A hétköznap a munkáé, a tízórás daráké, aminek majdnem a felét képernyőn töltik. Nem előtte, rajta.

„Hétfőn reggel bemegyek, és van, hogy máris péntek délután lesz, kint van rohadt sok videó, én meg nem tudom, hogy a tökömbe történt az egész. Muszáj arra koncentrálni, amit csinálunk, mert különben kiégető érzés tud lenni” – mondja Jani.

„Érdemes lenne néha kettőt hátralépni. Csak nincs rá időnk nap mint nap”

– csatlakozik Pisti. Pedig a jelenlegi állapotokért sokat küzdöttek, gördülékenyebbek a folyamatok, mint valaha.

Ők ketten a TheVR. Így, titulus nélkül. Ha formálisan nézzük, Pisti a CEO, Jani a produkciós menedzser. És ma már négyen vannak, Gyenge Dániel és Érckövi Balázs az elmúlt években csatlakozott hozzájuk.

2013-as indulásuk óta öt Youtube-csatornát, az ország legnépszerűbb Twitch-streamcsatornáját, többpodcastműsort, Tiktok-profilt, saját márkás ajándékboltot, sőt már mobilalkalmazást is gondoznak.

Balról jobbra: Gyenge Dániel, Komzsik János, Fábián István és Érckövi Balázs a TheVR debreceni főhadiszállásán. Fotó: Orbital Strangers

Szűk tíz év eredménye

Kezdettől Debrecenből működnek. „A költözés mindig horror”, szörnyülködik Pisti, mindenesetre már a harmadik stúdiót lakják be. Jelenlegi helyükön lassan másfél éve vannak, kétszázharminc négyzetméteren, több berendezett helyszínnel, műsoraiknak dedikált sarkok, díszletek jutnak.

„A stúdió az első olyan dolog, amit fel tudunk mutatni közel tíz év eredményeként. Dönthet bármikor úgy a Google, hogy törli a csatornát, és minden eltűnik. A stúdió nem fog”

– mondja Pisti.

Tavaly volt először százmillió forintos árbevételük, azt mondják, hogy „ilyen cég nincs nagyon Magyarországon”. Már olyan, ahol maroknyi csapattal annyi néznivalót tudnak gyártani, hogy azt már komoly teljesítmény nyomon követni.

„Azt most nem tudom elképzelni, hogy nem ezt csinálom” – jelenti ki Pisti. Rég nem arról szól már a munkájuk, mint a legelején, hogy VR-headsettel a fejükön ordibálnak puritán grafikájú horrorjátékokat nyüstölve.

Kérdés, van-e innen is feljebb, ők is látják a korlátaikat. „Az a szűk keresztmetszetünk, hogy olyan kontentre nem tudunk hagyatkozni, amiben nem mi vagyunk” – mondja Pisti harsányan, lendülettel, mint általában. Jani mosolyog, és bólogat. Mint általában.

Keresd a teljes cikket a novemberi Forbes Tech mellékletben!

Ez csak az eleje a novemberi Forbes Tech mellékletben megjelent portrénak. Keresd a teljes TheVR-sztorit a magazinban, íme egy kis ízelítő a legfrissebb számból.

The post Ilyen cég nincs nagyon Magyarországon – a TheVR átalakulása appeared first on Forbes.hu.