:

Ebben az országban robotokra bíznák a tanítást

Ebben az országban robotokra bíznák a tanítást

Mesterséges intelligenciával felszerelt robotok taníthatnak hamarosan az Egyesült Arab Emírségek iskoláiban – írja az Interesting Engineering.

A technológia fejlődése jelentős kihívás elé állítja az egyes országok oktatási rendszereit: míg sok helyen betiltották a generatív nyelvi programok, például a ChatGPT használatát, az Egyesült Arab Emírségek épp a lehetőséget fedezte fel a programban.

Ahmad Al Falasii oktatási miniszter szerint a technológia fejlődése rámutatott a hagyományos oktatási módszerek hibáira, és bebizonyította, hogy az innovatív eszközök és a távoktatás forradalmasítja a fiatalok tanítását. Éppen ezért a minisztériumban konszenzus született annak kapcsán, hogy mesterséges intelligenciával felszerelt robottanárokat engedjenek az osztálytermekbe, amennyiben azok elég fejlettek lesznek. Jelezte: a fejlesztés nem a tanárok számának csökkentését, hanem az oktatás javítását szolgálja.

A technológiai átállást olyan cégek fogják segíteni, mint a ChatGPT és DALL-E programjairól ismertté vált OpenAI, és a Microsoft. A miniszter elmondta, a döntésben jelentős szerepe volt a koronavírus-járványnak is.

Mindannyian átéltük a Covidot, és rájöttünk, milyen fontos a technológia az oktatásban. A technológiára azonban nem csak úgy érdemes gondolni, mint egy válság leküzdésének eszközére, hanem egy olyan dologra, amely segíthet átalakítani, jobbá tenni az oktatási rendszerünket.

The post Ebben az országban robotokra bíznák a tanítást first appeared on 24.hu.