:

Hogy lehet egy billentyűzet a szemérmetlen luxus esszenciája?

Hogy lehet egy billentyűzet a szemérmetlen luxus esszenciája?

Űrtechnológiát pakoltak a meghökkentően sokba kerülő SteelSeries Apex Pro Mini mechanikus klaviatúrába. A maga kategóriájában a világ egyik legjobbja, mégsem való mindenkinek.

A számítástechnika világában eszközfronton is tombol az innovációs háború: az egymás ellen küzdő felek alapvetően a drága és jövedelmező termékeket tömörítő prémium szegmens feletti uralom megszerzésére áhítoznak.

Ez a vagyonokba kerülő kábelek, aranyáron kínált egerek, mahagóniból készült kormányok és ezüsttel kivert kontrollerek világa, ahol vidáman fickándozik néhány billentyűzet is.

Ezek egyike a SteelSeries Apex Pro Mini nevű terméke, amely durván harmincszor annyiba kerül, mint legolcsóbb rokonai.

A jó élet Szalai Péter 6 perc olvasás
Palotát vagy tengeri szigetet is lehet venni a világ legdrágább hangcuccainak árából
A jó élet Szalai Péter 10 perc olvasás
Gamer laptopnak hívják, de mindenkinek jó, aki erős gépet akar. Mi alapján dönts?
A jó élet Szalai Péter 10 perc olvasás
Mi az az üzleti laptop, és miért kell ez neked?
A jó élet Szalai Péter 7 perc olvasás
Ha van 1,3 millió forintod új laptopra, ezt a csodagépet nyugodtan megveheted

Membrán helyett mechanika

Joggal merülhet fel a kérdés: mégis mi lehet erre a magyarázat? Minden klaviatúra pont ugyanolyannak tűnik.

A kulcs pont abban rejlik, hogy csak tűnik. A valóságban akkora különbség lehet köztük, mint az arany- és rézlap között. A SteelSeries Apex Pro Mini ugyanis a legtöbb rokonától és a laptopokba épített billentyűzetektől eltérően mechanikus elvre épül.

Ez azt jelenti, hogy a gombok alatt nem vékony, ám hamar elpusztuló membránok találhatók, hanem kapcsolók.

Kicsi, kompakt kiegészítő.

Ennek köszönhetően sokkal-sokkal tartósabb azoknál, ráadásul a gombok egyenként ki is cserélhetőek, amire a konkurens megoldás esetében nincs mód. Tehát hiába drágábbak a mechanikus billentyűzetek, igen hosszú távon visszahozhatják simán az árukat.

Membrán helyett kapcsoló van benne.

Komoly és szokatlan extra, hogy a gombok érzékenysége szoftveresen módosítható meglehetősen széles tartományban. A mechanikus billentyűzetet kicsit máshogy kell püfölni, mint a membránosat, mert a nyomásút hosszabb, és a gombok kialakítása is más, de azért hamar bele lehet jönni a dologba.

Rettenetesen tartós, programozható luxustermék. Kép: SteelSeries

Természetesen az RGB-LED-ek sem hiányoznak belőle, így a háttérvilágítás is bekapcsolható. Sőt, arra is van lehetőség, hogy a fény pulzáljon, ide-oda mozogjon, változtassa a színét, ami szintén nem mindennapi, és az biztos, hogy kifejezetten figyelemfelkeltő lehet.

A beállítások szoftveresen is módosíthatóak.

Az itt fellelhető OmniPoint 2.0 kapcsolók a világon a leggyorsabbnak számítanak, tízszer olyan sebesek, mint hagyományosabb rokonaik. Ennek a hétköznapi munka során jelentősége nincs, hiszen amikor levelet, szerződést, beadványt vagy csetüzenetet írunk, akkor teljesen mindegy, milyen hamar érzékeli a gép a leütött karaktert. Játéknál viszont már más a helyzet. Ott előfordulhat, hogy tényleg századmásodpercek döntenek, és akkor igenis döntő lehet, kinek gyorsabb a klaviatúrája.

Gamingre tenyésztve

És ezzel el is jutottunk az egyik legfontosabb dologhoz:

ez a termék, bár iszonyú drága, alapvetően csak játékra használható, hétköznapi tevékenységekhez gyakorlatilag alkalmatlan.

A gombok nyomásútja megváltoztatható, a gépelés kényelmes.

Egy kompakt kialakítású eszközről van szó ugyanis, aminél kiemelt szempont volt a helytakarékosság. Így csupán 29,3 centiméter széles és 10,3 centiméter mély, aminek köszönhetően extrémen jól hordozható. Viszont nincsen rajta numerikus pad, de még kurzornyilak sem: a hagyományos 101 gombos billentyűzetektől eltérően ezen csak 65 gomb található, ezzel kell megoldani mindent. Persze, lehet vele gépelni, szövegeket írni, de az ékezetes karaktereknek már egyszerűen nem nagyon jut hely, ezért magyar nyelven kifejezetten kényelmetlen alkotni vele.

A gombok mögül a LED-ek sem hiányoznak.

A gombok egyébként szoftveresen programozhatóak, és többféle konfigurációt is el lehet menteni. Ez szintén a játékoknál lehet kiemelten fontos, hiszen a mai komplexebb programok között már számos olyan akad, ahol sokat számít, hogy a fontosabb funkciókat a felhasználó kényelmesen elérje.

Megéri?

A SteelSeries Apex Pro Mini abszolút prémiumszintű termék, minőségi anyagokból készült, hatalmas az élettartama, a legdurvább püfölést is kibírja, és a háttérfényeknek köszönhetően kellően látványos. Az szuper, hogy a szoftveres támogatás segítéségével gyakorlatilag maximálisan személyre szabható, és az is, hogy a megszokottnál sokkal kisebb helyet foglal.

Viszont az is tény, hogy ez a termék ebben a formában számos kompromisszum megkötésére készteti a gazdáját. Munkára nem nagyon alkalmas, a hétköznapi használathoz sem az igazi, ezen nincs mit szépíteni. Játékra viszont kiváló megoldás, de ahhoz nagy fanatikusnak kell lenni, hogy ezért valaki kiadjon 70 ezer forintot, mert hát ennyibe kerül ez a csoda. Ráadásul ez csak a kábeles verzió, az egy fokkal elegánsabb vezeték nélküli változatért 110 ezer forintot kell letenni az asztalra.

A SteelSeries Apex Pro Mini olyan, mint a drága hobbiautó, amit azért tart a gazdája, hogy néha meghajtsa, de a hétköznapok kihívásai során azért nem számolna vele.

The post Hogy lehet egy billentyűzet a szemérmetlen luxus esszenciája? appeared first on Forbes.hu.

Hirdetés

Cimkék

Keresés