:

Milliók életét mentheti meg ez az új orvosi felfedezés

Milliók életét mentheti meg ez az új orvosi felfedezés

Robotorvos segítségével hajtott végre mély agyi stimulációs műtétet egy kanadai idegsebész több epilepsziában szenvedő páciensén – írja az Interesting Engineering.

Dr. Jonathan Lau, aki a London Health Sciences Centre egyetemi kórház idegsebészeténél praktizál elmondta, már több betegnél is végrehajtotta a műtétet, és pár napon belül mindenki elhagyhatta a kórházat. A szakorvos szerint az általában mozgásszervi betegségek kezelésére használt eljárás az epilepszia esetében olyan hatást vált ki, mint amikor pacemakert ültetnek egy szabálytalanul működő szívbe.

Az epilepsziás betegeknél gyakran történhetnek rohamok, aminek oka, hogy az agyban szabálytalan ritmusban váltakozik az elektromos aktivitás. A műtét során beépített elektródák azonban helyre tudják állítani az agy működését, és így a rohamokat is képesek megelőzni

— mondta Lau. Az eljárásokhoz a Renishaw Neuromate elnevezésű robotot vetették be, amely lehetővé teszi az elektródák biztonságos elhelyezését az agy nehezen hozzáférhető részein.

A szakember abban bízik, hogy az új technológia biztonságosabbá és gyorsabbá teheti a sokak által vitatott, mégis hatékony műtétet. Végül megjegyezte, a robottámogatás és a képalkotás fejlődésével nagyon lecsökkent a beavatkozás kockázata, az új kezelés pedig lehetőséget kínál olyan betegek számára is, akik egyébként nem vállalnák be a műtétet.

The post Milliók életét mentheti meg ez az új orvosi felfedezés first appeared on 24.hu.