:

Megér 650 000 forintot a világ legmenőbb monitora?

Megér 650 000 forintot a világ legmenőbb monitora?

Letaglózó a megjelenése, hatalmas, ívelt a képe olyan, hogy az angyalok lejönnek tapsolni, és még okos is. De szükség van minderre? Íme a Samsung Odysssey OLED G9.

A Samsungról a legtöbb ember számára a telefonok és a tévék ugranak be, pedig a dél-koreai holding gőzerővel nyomul más területeken is.

A jó élet Szalai Péter 7 perc olvasás
Kvantum-OLED? Nem kvantumfizika, hanem az év sikersztorija
A jó élet Szalai Péter 8 perc olvasás
Mindenkinek járna egy ilyen tv, de kevesek kiváltsága marad
A jó élet Szalai Péter 6 perc olvasás
Félmillióba kerül a kvantum OLED csodamonitor. Megnéztük, hogy megéri-e
Üzlet Szalai Péter 11 perc olvasás
A tv-háború kirobbanásának küszöbén állunk

Erre tökéletes példa az Odyssey OLED G9 nevű termék, amivel jó eséllyel az volt a cél, hogy erőt demonstrálva mutassák meg a világnak, hogy el tudják készíteni a világ legmenőbb monitorát.

Ilyen állat pedig nincs

Ebbe beletartozik az is, hogy aki meglátja, annak essen le szépen az álla. Ezzel pedig nincs is hiba, hiszen a 125 centiméteres, azaz 49 hüvelykes, ívelt, ultraszéles képernyő szó szerint magára rántja a tekintetet.

Az rögtön látszik, hogy nem egy hétköznapi darab. Kép: Samsung

Konkrétan úgy fest a termék, mintha egy sci-fi filmből ugrott volna elő, amire ráerősít a formatervezett hátlapon elhelyezett színes LED karika, ami akár szivárványként is villoghat.

Üvölt róla, hogy egy fontos, Nagy Ember Monitora, olyané aki befolyásos és/vagy tud sokat áldozni egy ilyen kaliberű termékre is. De hát ezzel nincs semmi baj, egy Longines órán is látszik, hogy nem egy olcsó ketyegő, és egy Porsche se úgy néz ki, mint egy VW Golf.

Van értelme?

Joggal merülhet fel a kérdés, hogy ennek a különleges kialakításnak van-e értelme a gyakorlatban. A 32:9-es képarány olyan, mintha három hagyományos kijelzőt pakolna egymás mellé az ember. Ez pedig a filmezésnél felesleges nyilván, de a munkánál igen-igen jól jöhet.

Olyan, mintha három hagyományos monitort tennénk egymás mellé. Emiatt igen jól lehet rajta dolgozni.

Nem csak akkor, ha az ember irodai vagy kommunikációs alkalmazásokat vagy böngészőt használ, hanem értelemszerűen akkor is, ha szerkesztő szoftverekkel dolgozik. Emellett az is tény, hogy rengeteg olyan játék, van, amelynél ki lehet használni ez a szokatlan, ultraszéles kialakítást.

Elképesztő látvány

A döntéshozók pedig ezzel maximálisan tisztában vannak, hiszen világosan látszik, hogy a modell megtervezésekor a gamerek igényeire is nagyon odafigyeltek. A Samsung Odyssey OLED G9 ugyanis nagy képfrissítési frekvenciájú (240 Hz), azaz átlagosnál négyszer több képkockát képes megjeleníteni másodpercenként.

A kép minősége sokkolóan jó.

A válaszideje (0,03 ms) és a késleltetése (9,6 ms) nagyon alacsony, és támogatja képtörést és szaggatást megelőző FreeSync technológia használatát is. Ezek pedig olyan képességek, amelyek csak a játékosok számára lehet lényegesek, náluk viszont sokat számítanak.

Hogy a cég számára milyen fontos ez a termék, jól jelzi, hogy megkapta a létező legjobb kijelzőtechnológiát.

Ez a Samsung fejlesztésű kvantumpontos OLED panel, amiből egy mesterséges intelligenciával megbolondított chip hivatott kihozni a legtöbbet. A végeredmény pedig tényleg elképesztően jó, a kontraszt ugyanis tökéletes, a színek gyönyörűek.

A hátlapon lévő LED karika teszi különlegessé a megjelenését. Kép: Samsung

A méréseim alapján a színgazdagság és a színpontosság is elit ligás, így a modell akár profi grafikai munkára is használható. A fényerő kellően nagy, a HDR anyagok igen látványosak, a mozgásmegjelenítés hibátlan, szóval tényleg nem lehet semmibe belekötni.

Okos monitor? Bizony!

A tévéknél már alapelvárás az olcsó kategóriában is a smart szolgáltatások megléte, azonban a monitoroknál ez valamiért egyáltalán nincs így.

Ez a készülék viszont megkapta a vállalat saját, a televíziókban már bizonyított Tizen okos rendszerét.

Ez papíron remek lenne, pláne, hogy jár mellé egy távirányító is, viszont a felhasználói élmény még sem az igazi. Ugyan a stabilitással nincsen probléma, viszont hajlamos néha irgalmatlanul belassulni. De már olyan szinten, ami kezd tényleg zavaróvá válni.

A okos funkciókat is megkapta a termék.

Ez pedig megmagyarázhatatlan hiba, hiszen egyszerűen nem ezt várná a felhasználó egy ilyen árú terméktől. Nincs szó tragédiáról, ezzel bőven együtt lehet élni, de ettől még csalódás a dolog. Az viszont remek, hogy az okos rendszeren keresztül elérhetőek a népszerű filmes, sorozatnézős online streaming szolgáltatások, valamint a videómegosztók úgy, hogy ehhez nem kell számítógépet csatlakoztatni a monitorhoz.

Sőt, az Xbox app sem hiányzik, aminek köszönhetően a felhőn keresztül lehet játszani csúcsprogramokkal. Böngészővel is rendelkezik, aminek köszönhetően egyszerűen meglátogathatóak a weboldalak, valamint megkapta a Samsung Worspace nevű csomagot is.

Ezen keresztül PC csatlakoztatása nélkül megnyithatóak és szerkeszthetőek a felhőbe feltöltött Office dokumentumok, a Skype vagy akár turkálhatunk egy távoli számítógépben is. E funkciók pedig kincset érhetnek például kényszerű karantén idején, amikor hirtelen otthon találja magát bezárva az egész család.

Hang és vélemény

Nem túl sok az olyan monitor, ami rendelkezik beépített hangszórókkal, de ezeket innen nem spórolták ki. Azt nem mondanánk, hogy a hangzás leviszi az ember fejét, hogy hangminőség terén versenybe szállhat egy házimozi rendszerrel, de ezt nem is várta senki.

Az Odyssey OLED G9 tényleg egy különleges darab, de nem mindenkinek ajánlott. Kép: Samsung

Már az önmagában remek, hogy nem kell rádugni feltétlenül valamilyen külső hangeszközt. Ráadásul a hangerő megfelelő, így ha valakinek nincsenek nagy igényei, akkor már ennyi is bőven elég lehet.

A Samsung Odyssey OLED G9 tényleg a világ (egyik) legmenőbb monitora.

A tudásánál fogva és különleges kialakításának köszönhetően kiemelkedik a termékóceánból. Egyáltalán nem egy átlagos darab, és pont emiatt sosem lesz tömegtermék. Egyrészt sokaknak nincs is ekkora hely az íróasztalán, másoknak pedig teljesen felesleges lehet az ultraszéles képarány, mert nem tudják kihasználni. És akkor még nem is beszéltünk az íveltségről, ami figyelemfelkeltő, tényleg olyan mintha körülölelné az embert a képernyő, viszont van akit egyszerűen zavar ez a fajta megoldás. Egy pár napba beletelik egyébként, amíg megszokja az ember, de aztán már olyan, mintha mindig is ilyet használt volna.

Egyértelműen menő termék. Egy főnöki trófea. Kép: Samsung

Emellett az is tény, hogy az ára sem hétköznapi, ugyanis 650 000 jó magyar forintot kell érte letenni az asztalra. Hasonlítani nem tudjuk semmihez, közvetlen vetélytársa nincs, hiszen a hazai piacon jelenleg nincs ilyen paraméterekkel rendelkező, közel hasonló tudású termék.

Aki egy abszolút unikális, figyelemfelkeltő és nem mellékesen gyakorlatilag tökéletes képminőséget produkáló monitorra vágyik, és erre tud is áldozni, annak igen jó szívvel tudjuk ajánlani!

The post Megér 650 000 forintot a világ legmenőbb monitora? appeared first on Forbes.hu.

Hirdetés

Cimkék

Keresés