:

Az anyabolygón néztük meg a Samsung új csodatelefonját

Az anyabolygón néztük meg a Samsung új csodatelefonját

Lerántotta a leplet az idei évre szánt extrémen innovatív, luxi és méregdrága kütyüjeiről a Samsung. A Forbes.hu egyenesen Szöulig ment, hogy megcsodálja a friss felhozatalt.

Az elmúlt években a feltörekvő kínai cégek mindent megtettek azért, hogy komolyan megszorítsák és letaszítsák a trónról az Android-telefonok piacának urát, a Samsungot. A dél-koreai gigakonszern azonban érezhetően rákapcsolt, hogy megtartsa, erősítse pozícióit, ami érint minden területet, a fejlesztésektől kezdve az árképzésen át a kommunikációig.

Ezt tökéletesen jelzi, hogy amíg korábban csak BBC-, CNN-szintű konglomerátumokat hívtak meg Szöulba, hogy az abszolút főhadiszálláson mutassák meg nekik a legmenőbb, legforróbb mobilkütyüket, addig idén már a világ minden tájáról összetrombitálták a média képviselőit e célból a dél-koreai fővárosba a Samsung Galaxy Unpacked eseményre.

Majka az élen, Schobert kiesett: itt a legértékesebb magyar celebek listája

Egy ilyen erődemonstrációnak világos üzenete van:

erősek vagyunk, és mögöttünk a világ!

Mindez persze sokat nem érne önmagában, ha a termékek vacakok, ósdiak lennének. Mi is meghívást kaptunk erre a globális eseményre, hogy megnézzük, mivel tud előrukkolni az iparág vezérbikája.

Szalai Péter Szöulból tudósított. Fotó: Szalai Péter

Fold

Négy évvel ezelőtt nagyon úgy tűnt, hogy óriási verseny kezdődik a hajlítható képernyőjű telefonok szegmensében a Huawei és a Samsung között. Azonban jött Trump, és intézkedéseivel hazavágta a kínai holding addigi összes erőfeszítését, ezt követően pedig a Samsung egyedül maradt az élen, és érezhetően mindent meg is tesz, hogy megtartsa előnyét.

2023 nyarán is a hangsúly két új hajlítható készüléken volt, egészen pontosan egy nagyobb és egy kisebb modellen.

A Galaxy Z Fold5 erős kamerában. Fotó: Szalai Péter

A Galaxy Z Fold5 egy igazán monumentális darab, hiszen kihajtva akkora, mint egy tablet, összecsukva pedig kap az ember egy hagyományosnak tűnő telefont. Megkapta a lehető legerősebb Snapdragon 8 Gen 2 processzort, amelyet ráadásul a Samsung mérnökei optimalizálhattak is a saját termékükhöz.

Az OLED-kijelzők felbontása hatalmas, a részletesség és a fényerő kiemelkedő. A színek gyönyörűek, a mozgásmegjelenítés kiváló hála a megszokottnál nagyobb, 120 Hz-es képfrissítési rátának. A képalkotásai tulajdonságai is kiválóak, az 50 megapixeles főkamera mellett kapott egy ultraszéles látószögű, illetve egy 10x, minőségromlás nélküli nagyítást biztosító zoomkamerát is, ezek pedig számos lehetőséget biztosítanak a felhasználónak.

Fejlesztettek az összehajtásért felelős mechanikán. Fotó: Szalai Péter

Tehát az alapok nagyon rendben vannak, a modell hétköznapi mobilozásra, netezésre, kommunikálásra, játékra, filmezésre, fotózásra és videózásra is kiválóan alkalmas.

A nagy méret egyik előnye, hogy jól használható a több ablakos mód. Így akár az is megoldható, hogy egy időben lássunk csetet, kamerát, levelezést és weboldalt például.

Ez nagyon hasznos lehet a munkavégzés során, és ezt a vonalat érezhetően próbálják keményen tolni a Samsung háza táján. Több, kifejezetten munkavégzésre szánt alkalmazást, szoftvert, így például SAP-megoldásokat optimalizáltak erre a kihajtható képernyőre, olyan funkciókkal, amelyek más mobiloknál nem bukkannak fel. 

Filmezni, videózni is remekül lehet a félig összehajtott telefonon. Fotó: Szalai Péter

Ez az irány abszolút életképesnek tűnik, az üzletemberek, irodai munkát végző, vagy értékesítéssel foglalkozók számára nagyon vonzóvá teheti a készüléket. Legalábbis ha igaz, amit a Samsung munkatársai elmondtak, és a jövőben ráfekszünk majd arra, hogy működés közben is kipróbálhassuk egy hosszabb teszt keretein belül e szolgáltatásokat. 

Még inkább tökéletesítették a hajtogató mechanizmust. Ennek köszönhetően már hézagmentesen csukható össze a masina, ami a korábbi változatainál így 2,4 mm-el vékonyabb. Az sem utolsó szempont, hogy a termék valamivel tartósabb, mint elődjei. Az viszont kisebb csalódás, hogy az akkumulátor kapacitását nem bővítették. Sőt, továbbra sincs lehetőség a telep(ek) cseréjére sem, valamint a töltési sebesség is viszonylag alacsony maradt. E téren azért még lehetne tovább fejlődni, ez nem is kérdés. 

Flip

A kistestvér, a Samsung Galaxy Z Flip5 kagylótelefon legfrissebb változata hardveresen szintén nagyon erős, és a fő képernyője által produkált képminőség is remek az alkalmazott OLED-technológiának köszönhetően. A nagy különbség az elődökhöz képest, hogy a másodlagos kijelzőjének mérete jelentősen megnőtt, konkrétan beborítja a fél hátlapot.

Samsung Galaxy Z Flip5, a kagylótelefon. Fotó: Szalai Péter

Ebből fakadóan, ha össze van csukva, akkor az egész felület egy képernyő, így jobban használható, valamint lényegesen látványosabb is, mint elődjei. Utóbbi fontos szempont, hiszen a Flip egy kimondottan státuszszimbólum mobil, amelynél rém fontos a dizájn. A modell kamerás képességei átlagosak: 12 megapixeles főkamera és ultraszéles látószögű kamera a hátlapon, plusz 10 megapixeles szelfikamera). De hát egy ilyen eszköz esetében nem a profi fotózáson és videózáson van a hangsúly.

A Flip nagy újdonsága a megnövelt másodlagos képernyő. Fotó: Szalai Péter

Egyebek

A vállalat lerántotta a leplet két okosóráról is. A Galaxy Watch6 és Galaxy Watch6 Classic alapvetően csak dizájnjukban nyújtanak újdonságot, hiszen valamivel vékonyabb lett a keret, mint korábban. Emellett az utóbbira ismét felkerült a tekergethető gyűrű, a lünetta, ez a megszokottnál komfortosabb kezelést biztosít, remek kis extra.

Új okosórákkal bővült a kínálat. Fotó: Szalai Péter

Meg kell még említeni a beépített hőmérőt is, melynek köszönhetően megjelent jó néhány hasznos funkció, így például a cikluskövetés is. Külsőre a termékek jól néznek ki, viszont az energiagazdálkodás terén továbbra is le vannak maradva az éllovasoktól, üzemidejük lehetne picit nagyobb is.

Az eseményen az is kiderült, hogy a Samsung továbbra is fantáziát lát a táblagépekben. A Tab S9 család három új taggal bővül, a 11, 12,4 és 14,6 hüvelykes készülékek mindegyike 120 Hz-es OLED kijelzőt kapott. A látottak alapján szórakozásra, tehát filmezésre és játékra, valamint munkára is alkalmasnak tűnnek. Teljesen vízállóak, és a speciális tollal akár a víz alatt is lehet a kijelzőre írni vagy rajzolni. Az nem igazán világos, hogy ezt ki tudná kihasználni, de mindenesetre látványos technológiai bravúr.

Új Tab S9 táblagépek is érkeztek. Fotó: Szalai Péter

Árak

A várakozásoknak megfelelően az új termékek nem lesznek olcsók.

A Galaxy Z Flip5 256 GB-os verziója 489 000 ajánlott fogyasztói áron kerül a boltokba. Az 512 GB-os 539 000 forintba kerül.A legolcsóbb Galaxy Z Fold5 (256 GB) 769 000 forintba kerül. Viszont az 1 TB-os változatért már 909 990 forintot kérnek el.Az órák 129 990 forintról indulnak, és a legdrágább 199 990 forintba kerül.Az alap Galaxy Tab S9 táblagép 364 990 forintot kóstál. Az 5G-s, 1 TB-os Tab S9 Ultra 774 990 forintba kerül.

Azt azért érdemes megjegyezni, hogy a cég a régi jó szokását megtartva az első pillanattól kezdve akciókkal támogatja meg az értékesítést. Szóval érdemes körbenézni akkor, ha valaki ilyen modellek megvásárlásán törné a fejét.

A Flip és az órák. Fotó: Szalai péter

Változások előtt?

Az világossá vált ezen a nagyszabású rendezvényen, hogy a Samsung továbbra is nagyon bízik a hajlítható telefonokban. De az is látszik, hogy a jelenlegi irányvonalakat kezdik kimaxolni. A Fold és a Flip is a határaihoz ért, egyszerűen nehéz elképzelni, hogy hova tudnak még ilyen forma- és méret koncepcióban továbblépni. Radikális újítások már nem nagyon látszódnak – persze, lehetne még javítani az üzemidőn, meg majd pakolhatnak bele erősebb hardvert és még jobb képernyőt. Csakhogy ezek már nem lennének annyira látványos ugrások.

Szóval nagyon kíváncsiak vagyunk, merre indul tovább innen a vállalat. Az világosan látszik, hogy a Samsung háza táján van akarat és forrás is az innovációra, amire szükség is van, ha meg akarják tartani vezető szerepüket a mobilszektorban. 

The post Az anyabolygón néztük meg a Samsung új csodatelefonját appeared first on Forbes.hu.