Magyar edtech cégeket választottak az európai elitbe
- Forbes
- 01 Sep, 2023
- Címkék: #Üzlet # innováció # nagy üzlet # technológia
Tizennyolc vállalkozás és startup került be az oktatástechnológiai vállalatok nemzetközi szakmai fórumára.
Augusztustól csatlakozik az European Edtech Alliance-höz a tavaly októberben alapított, már tizennyolc vállalkozást és startupot tömörítő Education:Next Oktatástechnológiai Szövetség. A szakmai együttműködés célja, hogy a hazai és magyar nyelvű határon túli oktatástechnológia innovátorait segítse az edtech nemzetközi piacán való helytállásban.
Több ebből Magyar edtech cégeket választottak az európai elitbe Végre egy lista, amin Magyarország második… igaz, csak hátulról„Az Education:Next elsődleges célja, hogy a hazai, innovatív oktatástechnológiai tartalmat és eszközt, módszertani fejlesztést végző vagy forgalmazó szervezetek, vállalatok, szakmai műhelyek számára platformot, és támogatást biztosítson a hazai, határon túli és nemzetközi piacra lépéshez, tőkéhez jutáshoz, tudásmegosztáshoz, kapcsolatteremtéshez” – mondta Horváth Ádám elnök, az Maker’s Red Box executive partnere. (A vállalkozásról legutóbb a 100 ezer eurós Google-díjuk és a klímaváltozásra kidolgozott alkotópedagógiai tananyaguk kapcsán írtunk.)
A szövetség tagja többek között a Forbesban is megjelent Craftunique, BookR Kids, Enabler, Redmenta és az Okos Doboz is. Az Education:Next tavalyi megalakulása óta 500 tanárhoz hozta közelebb a vállalkozások megoldásait, emellett pedig a finn és észt oktatástechnológiai szövetséggel, valamint az EU szakértői fórumaival is felvette a kapcsolatot.
Tanárok százezreinek könnyíti meg a dolgát, fontos befektetést kapott a magyar startupKonferenciát szerveznek, amivel a szövetség tagjait fejlesztik
A szövetség már működésének első évében sikeresen pályázott közvetlen EU-s forrásra. Az EdTech Talents projekt keretében egy kiterjedt, európai szintű szakértői együttműködés jött létre, melynek köszönhetően német, észt, spanyol és további országok neves oktatástechnológiai szakértői jönnek Magyarországra a szövetség tagjainak fejlesztését támogató workshopokra és konzultációkra.
Horváth Ádám, a szövetség elnöke beszél az Education:Next konferenciáján. Fotó: Education:Next„Az elmúlt évtized technológiai fejlődését az oktatástechnológia is gyorsan követi, hatalmas átalakulás zajlik az oktatók és tanulók számára elérhető eszközök és azokat beépítő módszertanok piacán” – tette hozzá a szakember.
Miután az egyesület fontos célkitűzése a hazai és nemzetközi konferenciák, tudásmegosztó események és találkozók szervezése, a sikeres tavalyi esemény után 2023 őszén újra megrendezik az Education:Next oktatástechnológiai konferenciát.
The post Magyar edtech cégeket választottak az európai elitbe appeared first on Forbes.hu.