:

Fájdalmas szakítás: lépett a Tinder-rivális Bumble alapítója

Fájdalmas szakítás: lépett a Tinder-rivális Bumble alapítója

Történelmi mélységben a nőkre fókuszáló randiapp, a Bumble részvényeinek értéke. Az alapító bejelentette: lemond a vezérigazgatói tisztségről. Abban bíznak az AI segít majd rajtunk és rajtuk is.

Nagy pofon a Bumble-nek

A Bumble ma bejelentette, hogy Whitney Wolfe Herd társalapító január 2-ával távozik jelenlegi posztjáról, és a Bumble ügyvezető elnöke lesz. A cég vezérigazgatója Lidiane Jones lesz, aki jelenleg a Slack munkahelyi üzenetküldő szolgáltatásnál tölti be ugyanezt a funkciót. Jones nem fog unatkozni új állomáshelyén. A tőzsdén jegyzett Bumble nagy bajban.

A társaság 13,67 dolláros részvényárfolyama a pénteki piaczáráskor 83 százalékkal volt alacsonyabb a tőzsdére lépés első hetében elért 78,89 dolláros történelmi csúcsnál.

A Bumble részvények 9 százalékkal estek, egészen 12,40 dollárig, a hétfői kereskedés kezdetén a vezérigazgató-váltás hírét követően. Ez jóval a múlt heti, 12,90 dolláros, történelmi mélypont alatti szint.

A Bumble randiapp árfolyama a tőzsdére lépés óta. Forrás: Google Finance

A Bumble-sztori: tündérmesének indult

Whitney Wolfe Herd, a Tinder társalapítója 2014-ben hagyta ott a céget, miután volt barátja és főnöke, Justin Mateen „ribancnak” és „pénzéhesnek szajhának” nevezte, és fenyegető, megalázó üzenetekkel bombázta őt. Herd egy időre visszavonult, majd ahelyett, hogy a szakítás miatt siránkozott volna, inkább úgy döntött, versenyezni fog a volt munkaadójával: létrehozta a nőcentrikus randiappot, a Bumble-t

Az alkalmazás lényege egyszerű: itt a nők írnak rá a férfiakra, ha pedig túl sokáig hezitálnak, a „match” eltűnik.

A Bumble nagy sikersztori volt, a New York-i tőzsdére is bevezették, ahol kifejezetten jól indult. Herd a részvényes szárnyalásának köszönhetően felkerült a Forbes milliárdos listájára is, szerepelt az amerikai anyalapunk 30 sikeres 30 alatti összeállításában is. Ő lett a legfiatalabb női self-made milliárdos. Elizabeth Holmes bukása után az amerikai üzleti-tech sajtó is felemelte: a sikeres női startupalapító, aki ráadásul saját pályáján veri meg a Tindert. Minden szempontból jól eladható sztori volt, amit megtámogatott a 9 milliárdos IPO is.

Herd 2017 decemberében az amerikai Forbes címlapján.

A társaság 2021 elején lépett tőzsdére és novemberben már nagyot zuhant az árfolyama, amit akkor a járvány egyik hatásának tudtak be. Az új előfizetők szerzésében közben a Tinder szárnyalt.

Az AI segít majd neked kapcsolatokat találni

A mostani ugyanakkor egy kihívásokkal teli időszak valamennyi versenytárs számára, a legutóbbi negyedéve már a Tindernek sem sikerült jól. A befektetők leginkább azért aggódnak, mert a randiappok nem voltak képesek új előfizetőket bevonzani.

Herd a mostani bejelentés kapcsán azt mondta, hogy az igazgatótanáccsal együtt egy ideje már keresték, ki vehetné át a helyét, de nem látszott megfelelő jelölt. Aztán egy CNBC interjúban látta beszélni Jonest és tető alá hozott egy személyes találkozót. A Herdnél 10 évvel idősebb, 44 éves Jones igazi veteránnak számít a techiparban. A Microsoft után a Salesforce-nál volt vezető, év elején egy másik alapító-CEO-tól vette át a Slack vezetését, de egy év után távozik a Bumble-höz. A brazil származású leendő CEO azt mondta, hogy az a terve, hogy a generatív AI-t a társ- és kapcsolatkeresés központjába állítsa.

A Bumble missziója marad az, hogy a pozitív emberi kapcsolatokra fókuszál. Olyan márkák tartoztak a cég alá, mint a Bumble for Friends, a Z-generációra fejlesztett Fruitz, vagy a nemrég felvásárolt Official, amely már együtt lévő pároknak segített a kapcsolatuk megerősítésében. A portfolióba tartozott az európiai piacon erős Badoo, ennek anyacége a Bumble egyik nagybefektetője és főtulajdonosa volt az IPO előtt.

Jelenleg a Blackstone a legnagyobb intézményi tulajdonos a cégben, magánszemélyként továbbra is Herd rendelkezik a legtöbb Bumble-papírral.

The post Fájdalmas szakítás: lépett a Tinder-rivális Bumble alapítója appeared first on Forbes.hu.