2024 az ő évük lesz? Erre a hét magyar csapatra érdemes lesz figyelni
Korai fázisú magyar startupból kevés van, ami nemzetközi szinten is versenyképes lehet, de azért akad. Nézzük a jó példákat.
(A szerző a Startup Hungary ügyvezető igazgatója. Korábbi írásai itt érhetők el.)
Kiszáradt a magyar startuppiac, és lehet, hogy ez egyáltalán nem bajA legforróbb, korai fázisú magyar startupok, amikre érdemes figyelni
OpenMeter
Az év elején örülhettünk, hogy az azóta egy kisebb pivoton és névváltáson keresztülmenő cég (akkor még Tailfin), a Bitrise (és a részben magyar Menten AI) után a második magyar startupként sikeresen elvégezte a többek közt Dropbox-ot, Airbnb-t és Stripe-ot is kinevelő Y Combinator programot, és megkapták az ezzel járó 400 ezer dolláros befektetést.
Tóth András és Márton Péter alapítópáros a Y Combinator főhadiszállásán.Axoflow
Nem sokkal az indulásuk után az egykori Balabit és Banzai Cloud-ból összeállt csapat összesen több mint 2,9 millió dollár pre-seed kört vont be angyaloktól és olyan jó nevű nemzetközi VC-ktől, mint az itthon is egyre aktívabb 500 Emerging Europe, a több régiós unikornisba (UiPath és Productboard) befektető Credo Ventures vagy a londoni Notion Capital.
Mintha az OTP-ből kellene Revolutot csinálni – erre kapott 1,2 milliárdot a Balabit-alapító új cége HUNGARIAN STARTUP REPORT 2024Negyedik éve világítjuk át a hazai startup világot. Egyre tisztábban látjuk, hogy mik a legnagyobb kihívásai az ökoszisztémának, és mi kell ahhoz, hogy több és jobb startup induljon Magyarországról. Minden adott, hogy a nehezebb körülmények ellenére is a következő években lássuk a legnagyobb startupsikereket elindulni. Ehhez a legfontosabb a jó példák kihangosítása, a megfelelő mindset terjesztése, illetve hogy minél több „jó ember” álljon bele keményen.
A Startup Hungary idén negyedik alkalommal készíti el a Hungarian Startup Report-ot és szólítja fel a startupokat, hogy a kérdőív kitöltésével vegyenek részt a felmérésben és segítsék feltérképezni a legnagyobb kihívásokat és növekedési lehetőségeket.
A korábbi riportok itt érhetők el.
Mitzu
Mészáros István, a Shapr3D és a Skyscanner data engineering manager szakembere indította útjára a termékanalitikával foglalkozó startupját és vont be 500 000 dolláros pre-seed kört, amibe többek közt beszállt az Oktogon Ventures, az Interactive Venture Partners (IVP), Cloudbreak VC és olyan angyalbefektetők, mit a Kádár Tamás (SEON), Kapui Ákos (Shapr3D) vagy Jared Schrieber.
Már van, amiben beelőzték az amerikai tőzsdei versenytársat – a Bartók Béla útrólFlawless
A korábbi Netpincér (ma Foodora) vezető Patai Zoltán startupja 2,2 millió eurós seed befektetést zárt a jónevű 42CAP német VC-vel, korábbi befektetőjük a Picus Capital és az Oktogon Ventures, illetve Dreamcraft Ventures részvételével.
Patai Zoltán, a Flawless alapító-CEO-ja. Fotó: Sebestyén LászlóMunch
Az ételmentő srácok a piacterek nagyágyúinak számító Piton Capital-tól és FJ Labs-től vontak be tőkét. Túl sok részletet nem árultak el, a pre-Series A-nek tekinthető körről, a piac 4-5 millió euró méretűre becsüli a befektetést.
„Csak arra koncentrálunk, hogy egy cseszett jó céget építsünk” – ők a Forbes10 nyerteseiColossyan
5 millió dolláros seed kört vontak be az Emerge Capital és LaunchHub vezetésével és a korábbbi befektetőik, a Day One Capital, Oktogon Ventures és APX részvételével. A cég töretlenül halad előre az egyik leggyorsabban növekvő hazai startupként, tavaly, a gazdasági helyzet ellenére háromszorozták a csapatuk méretét és irodát nyitottak New York-ban.
Választani kellett a cég és a barátságunk között – 5 millió dollárt kapott a magyar ColossyanPimlico
Az Egyesül Királyságban élő, korábban az Ethereum megalkotójával, Vitalik Buterinnel is dolgozó magyar alapító blockchain startupja 4,2 millió dolláros seed befektetést húzott be az a16z-től (Andreesen Horowitz), a Szilicium völgy egyik legbefolyásosabb befektetőjétől.
The post 2024 az ő évük lesz? Erre a hét magyar csapatra érdemes lesz figyelni appeared first on Forbes.hu.