:
Breaking News

Ezekből a fizetési rendszerekből válogathatunk online vásárlásnál

Ezekből a fizetési rendszerekből válogathatunk online vásárlásnál

A digitális gazdaság rohamos fejlődésével az online vásárlások és tranzakciók egyre nagyobb teret hódítanak. Ennek eredményeként a PwC felmérése szerint a piac folyamatosan növekszik: a 2024-es, összesített forgalom már elérhette az 1920 milliárd forintot. Nem véletlen, hogy egyre nagyobb az érdeklődés e terület iránt: a vásárlók ugyanis otthonról, kényelmesen tudják lebonyolítani a vásárlásokat, és azontúl, hogy egyre többféle digitális fizetési rendszer áll rendelkezésükre, ezek egyre biztonságosabbak is.

Rengeteg a lehetőség

Napjainkban Magyarországon a digitális fizetési rendszerek széles skálája áll rendelkezésünkre. A legalapvetőbb továbbra is a bankkártyás fizetés, amely során a Visa vagy Mastercard által kibocsátott bankkártyákon található információkat kell megadni a tranzakciókhoz. Emellett adott a mobilfizetési lehetőség is, például a Google Payen, az Apple Payen, vagy a bankok saját mobilfizetési megoldásain (például a Simple, az MBH Pay, vagy az OTP SmartBank, és még sorolhatnánk) keresztül, ahol lényegében egy digitalizált bankkártyával kezelhetjük a pénzügyeinket.

A fent említett példákhoz egészen hasonlóak az olyan online fizetési rendszerek, mint a PayPal, a Barion, vagy a Revolut, amelyek lehetőséget biztosítanak a biztonságos internetes fizetésekre. Sokan azonban továbbra is a bankszámlaszámra történő utalásban bíznak leginkább, amelyet nagyban megkönnyített a Magyar Nemzeti Bank által 2020-ban bevezetett Azonnali fizetési rendszer (AFR). Ez lehetővé teszi a banki átutalások másodpercek alatt történő lebonyolítását.

A legmodernebb megoldás talán a QR-kódos fizetés, ami helyett azonban Magyarországon 2024. szeptember 1-jétől egy új, hazai fejlesztésű elektronikus fizetési megoldás, a qvik kezdett el terjedni. A qvik teljesen más módszeren alapul, mint a hagyományos QR-kódos fizetési rendszerek: itt a fizetés elindítója az összes, tranzakcióval kapcsolatos adatot védett formában, QR-kóddal vagy NFC-jelen keresztül továbbítja a vásárló felé, ezzel a jelenleg elérhető megoldásoknál biztonságosabb fizetési helyzetet teremtve.

A kulcsszó a biztonság

Bár sokan a mai napig tartanak az online vásárlástól, a digitális fizetési rendszerek legnagyobb előnye éppen a biztonság. Napjainkra ugyanis rengeteg megoldást építettek be az online rendszerekbe annak érdekében, hogy biztonságosabban lehessen lebonyolítani a tranzakciókat. Ilyen például a titkosítás, amely védi a fontos tranzakciós információkat, vagy a tokenizáció, amelynek révén a fizetési adatok helyett egy egyedi tokent dolgoznak fel, ez ráadásul nem használható fel más tranzakcióhoz.

A különböző digitális tranzakciók lebonyolításához ma már minden esetben többfaktoros hitelesítés (2FA) szükséges, amelynek során a felhasználók további azonosítási lépéseken esnek át a tranzakció megerősítése érdekében. Ha pedig még ezeken is sikerülne átverekedniük magukat a csalóknak, a mesterséges intelligenciával felszerelt banki rendszerek pillanatok alatt képesek érzékelni a szokatlan, gyanús tranzakciókat, így megakadályozható, hogy komoly összeget emeljenek le az ember számlájáról.

Kapcsolódó Hódít a qvik biztonságos fizetési rendszer ‒ már csak el kell terjednie 2024 szeptember 1-jén indult el a qvik, az új hazai fejlesztésű elektronikus fizetési rendszer, amely ingyenes, gyors, kényelmesen és főleg biztonságosan működő lehetőséget ígér.

Szponzorált tartalom

A biztonságos, kényelmes és a lakosság számára ingyenes qvik közvetlenül a mobilbanki appokban érhető el, amelybe csak a megszokott azonosítási eljárást követően léphetünk be. Ez a megoldás is szigorú ellenőrzés alatt áll és a legmodernebb technológiát használja, ezzel garantálva a legjobb védelmet.

 

A cikk a qvik szolgáltatást fejlesztő és üzemeltető Innopay Zrt. támogatásával készült.

The post Ezekből a fizetési rendszerekből válogathatunk online vásárlásnál first appeared on 24.hu.

Hirdetés

Cimkék

Keresés