:
Breaking News

Itt az első híradós, aki valójában nem is létezik

Itt az első híradós, aki valójában nem is létezik

Egy kuvaiti híroldal bemutatta az első mesterséges intelligencia által generált hírolvasóját. A Kuwait News Fedha névre keresztelt bemondóprogramja nem a tévéképernyőkön olvassa majd be a híreket, hanem a médium internetes felületén – írja a Guardian.

A programot egy hidzsáb nélküli, fekete kabátot és fehér pólót viselő szőke nőként ábrázolják, aki arabul szól a nézőkhöz. Az oldal a Kuwait Times-hoz kapcsolódik, amelyet 1961-ben alapítottak az Öböl-régió első angol nyelvű napilapjaként.

Abdullah Boftain főszerkesztő-helyettes szerint Fedhával azt tesztelik, mekkora az elfogadottsága a mesterséges intelligenciának az innovatív tartalmak szolgáltatása terén. A szakember szerint a jövőben Fedha akár át is veheti a kuvaiti akcentust, és a híroldal Twitter-fiókján szolgáltathat majd híreket.

أول مذيعة في #الكويت تعمل بالذكاء الاصطناعي

#فضة.. مذيعة #كويت_نيوز الافتراضية

• ما هي نوعية الأخبار التي تفضلونها بتقديم #فضة زميلتنا الجديدة؟ .. شاركونا آراءكم pic.twitter.com/VlVjasSdpb

— كويت نيوز (@KuwaitNews) April 8, 2023

A Fedha egy régi, népszerű kuvaiti női név, amely ezüstöt jelent — ez szolgálja a robotokkal kapcsolatos asszociációt. A főszerkesztő-helyettes szerint a program megjelenésében különleges szőke hajat és kék szemet pedig az olajország vegyes – nyugati kivándorlókkal dúsított – lakossága miatt választották.

Kuvait egyébként nem épp a sajtószabadságról híres: a Riporterek Határok Nélkül 180 országot rangsoroló jelentése szerint a 158. helyen áll a közel-keleti ország.

The post Itt az első híradós, aki valójában nem is létezik first appeared on 24.hu.